Zprávy → Hokej8. října  2016 v 20:11  

Hokejisté Slavie odmítli odcestovat na zápas v Prostějově. Nahradili je junioři

Hráči hokejové Slavie odmítli odcestovat na zápas (ilustrační foto) - Foto: Pavel Vrtiška, HC Slavia Praha

Hráči hokejové Slavie odmítli odcestovat na zápas (ilustrační foto)Foto: Pavel Vrtiška, HC Slavia Praha

Hráči hokejové Slavie odmítli po sporech s vedením klubu odcestovat na zápas 13. kola první ligy proti Prostějovu. Management pražského klubu tak narychlo povolal hokejisty juniorského výběru Slavie, aby v sobotním zápase nahradili stabilní členy A mužstva. Člen představenstva klubu Vladimír Pitter hráčům vzkázal, že z jejich jednání vyvodí důsledky. 

Spor mezi hráči Slavie a vedením klubu vznikl poté, co pražský celek v pátek přiznal, že bude v důsledku finančních problémů nucen ukončit spolupráci s některými hokejisty. 

Hráči se však s tímto rozhodnutím neztotožnili a v sobotu rozeslali médiím prohlášení, ve kterém kroky klubu odsuzují, a vyzvali vedení Slavie k odchodu. Spor nyní ještě více eskaloval, protože se hokejisté rozhodli, že neodcestují na zápas do Prostějova. 

Čtěte také: Hokejisté Slavie nesouhlasí s úspornými opatřeními. Vedení klubu vyzývají k odchodu

V zápase je proto nahradili junioři, kteří přitom v sobotu už hráli zápas juniorské ligy (s Jihlavou prohráli 1:6). Náročný program se na mladých hráčích podepsal, když prvoligovému Prostějovu podlehli vysoko 0:13. 

„Je bohužel velmi zarážející, když někomu otevřeně řeknete, jak se věci mají v dobu, kdy je čas na řešení této situace a je zde možnost odejít do jiných klubů, které projevují zájem, tak místo toho udělají tento krok? Prostřednictvím sportovního manažera jsem hráčům vzkázal, že mohou přijít za mnou a rád jim aktuální situaci vysvětlím, ale nikdo se neozval a přišlo takové prohlášení,“ uvedl mimo jiné ve svém prohlášení člen představenstva Slavie Vladimír Pitter. 

Pitter přiznal, že devíti hráčům klub dluží v souhrnu přibližně 350 tisíc. Zároveň však dodal, že je připraven hrát první ligu s juniorským týmem. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace