Hokejisté Slavie vyhráli podruhé za sebou, Sparta schytala debakl

Hokejisté Slavie vyhráli druhý extraligový zápas v řadě. Po Olomouci si vyšlápli v rámci 41. kola také na Liberec, odkud si odvezli výhru 3:1. Druhému pražskému celku se naopak vůbec nedařilo. Sparta doma schytala debakl 0:5 od Hradce Králové. Plný bodový zisk si připsal rovněž lídr z Třince i druhý Litvínov.

Slávisté ztrácejí i po druhé výhře v řadě na předposlední místo 11 bodů (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Na výhře Slavie se dvěma góly podílel maďarský útočník Vas. Ten nejprve v první třetině otevřel skóre utkání a poté v 54. minutě zlomil nerozhodný sta 1:1. Tři body hostům pojistil dvě minuty před koncem Poletín.

Slavia po druhém vítězství za sebou stáhla ztrátu na předposlední Karlovy Vary na jedenáct bodů. Západočeši v duelu uchazečů o účast v předkole play off prohráli 2:3 ve Vítkovicích.

Útočník Slavie Kolář ví, že i přes dvě výhry je předkolo play-off daleko

Na dvanácté místo se propadli hokejisté Olomouce, kteří doma nestačili na lídra extraligy z Třince. Oceláři vedli po dvou třetinách 3:0 a čtvrtý zásah přidal v 55. minutě svou druhou trefou v utkání Klesla. Hanáci se sice poté dvakrát prosadili, a kdyby Rác proměnil trestné střílení, mohli zápas v závěru ještě zdramatizovat. Nakonec ale prohráli 2:4.

Zaváhání Olomouce využil druhý nováček Mladá Boleslav. Středočeši chytili formu, což potvrdili na ledě Pardubic, které v předchozím kole ukončily rekordní třineckou sérii výher v řadě. Pět minut před koncem rozhodl o výhře hostů 3:2 Hyka.

Reprízu posledního finále ovládl Zlín

K repríze dvou posledních finalistů došlo ve Zlíně, kam přijela brněnská Kometa. Ta šla sice už po dvou minutách do vedení, ale domácí „Berani“ skóre zápasu otočili a díky výhře 4:2 se posunuli do první desítky pro play off. Dvěma góly se blýskl útočník Říčka.

Po osmé výhře z posledních devíti utkání se Litvínov drží na druhém místě o 11 bodů za vedoucím Třincem. Severočeši si doma poradili 4:1 s Plzní, třemi asistencemi se na výhře podílel nejproduktivnější hráč soutěže Viktor Hübl.

V domácím prostředí naopak utrpěla nejvyšší porážku v sezoně Sparta. Pražané vyšli po debaklu 0:5 s Hradcem Králové popáté v ročníku střelecky naprázdno a vzdálilo se jí druhé místo tabulky. Ze třetí pozice ztrácí na Litvínov sedm bodů.

41. kolo hokejové Tipsport extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Filippi (Valský, Bulík) - 9. Vas (Holec, Kolář), 54. Vas (Kolář), 58. Poletín (Stránský, Beňovič). Rozhodčí: Šindler, Wagner - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5942.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Olesz (Kudělka), 20. Štencel (Burger, Kucsera), 48. Húževka (Vandas, Kucsera) - 3. Flek (Vachovec, Závorka), 50. Bičánek (Šmach, Balán). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4260.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Říčka (Holík, Roman Vlach), 15. O. Veselý (Marušák, Čajánek), 33. Říčka (Roman Vlach), 54. Čajánek (Leška, Köhler) - 2. J. Káňa II. (L. Čermák, Hanzlík), 46. Ton (J. Hruška, Honejsek). Rozhodčí: Pešina, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6333.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Šimánek (Kudrna, Mertl), 25. Mertl (Plášil, Skokan), 42. Tvrdík (Skokan, Pláněk), 55. Mertl (Pláněk, Šimánek), 56. Vydarený (Mertl, Kudrna). Rozhodčí: Polák, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 14:13, navíc Skokan (Hradec Králové) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 9778.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Marcinko (T. Zohorna, Gregorc), 34. P. Sýkora (Gregorc, T. Zohorna) - 26. Bárta (Jarůšek), 30. D. Výborný, 55. Hyka (Robar). Rozhodčí: Hribik, Koch (Švýc.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc T. Zohorna (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7684.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. T. Rachůnek (Herman), 59. Rác (Marosz, Jergl) - 17. Hrabal (Polanský), 34. Nosek (M. Doudera, Polanský), 39. Klesla (Dravecký, Adamský), 55. Klesla (Hrabal). Rozhodčí: Homola, Pavlovič - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:7, navíc Cibák (Olomouc) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4431.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Petružálek, R. Hanzl), 10. Petružálek (Hübl, Lukeš), 28. Šrámek (Hübl), 56. Lukeš (Hübl) - 54. Schleiss (Jeřábek, Kadlec). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:6, navíc Machovský (Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5638.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít