Hokejisté Sparty přestříleli Zlín, Třinec prohrál v Karlových Varech

Ve 47. kole hokejové Tipsport extraligy opět zaváhal vedoucí Třinec, který odjíždí s prázdnou z Karlových Varů. Naplno bodoval naopak druhý Litvínov. Dva body si připsala čtvrtá Sparta a na pouhý bod se přiblížila třetímu Brnu.

Miroslav Forman ze Sparty (vpravo) dává rozhodující gól v prodloužení proti Zlínu | Zdroj: ČTK

Litvínov si bez problémů poradil na domácím ledě se Slavií. Skóre otevřel v úvodní třetině Ručinský, který asistoval i u druhého gólu Petružálka. Slavia se prosadila až za stavu 4:0, když čtyři minuty před koncem utkání proměnil trestné střílení Čermák.

Nepříjemná situace nastala na konci druhé třetiny, kdy s ošklivě rozřízlou rukou pospíchal ke střídačce brankář Slavie Adam Svoboda. Rozhodčí tak druhou třetinu ukončil dříve a dohrávala se až po přestávce. To už byl z nehoršího venku i gólman Slavie, který nevyužil ani přistavenou sanitku.

Na Spartě bylo k vidění 13 gólů

V nevýrazných výkonech pokračují Pardubice, které v posledních pěti zápasech pouze jednou vyhrály. Tentokrát po vyrovnaném zápase podlehly v prodloužení Liberci, když rozhodující gól vstřelil v 63. minutě Filippi.

Nastavený čas rozhodl i na góly bohaté utkání v Holešovicích. Sparta přestřílela Zlín 7:6, když po dvou gólech dali Sparťan Rolinek a kapitán Zlína Čajánek. Vítězný gól vstřelil v 61. minutě Forman. Zlínu tak skončila šesti zápasová vítězná série.

Po prohře doma s Mladou Boleslaví padl vedoucí Třinec i na ledě Karlových Varů. Po dvou třetinách přitom Oceláři vedli 3:2, ale Tomeček v úvodu třetí části vyrovnal a další dva góly přidal Duda.

Olomouc čeká na výhru už 11 zápasů

Po čtyřech vítězných zápasech padla i brněnská Kometa. Na ledě Plzně se střelecky neprosadila, naopak brankář Čiliak musel třikrát sáhnout pro puk do své branky. Plzeňští skórovali v každé třetině jednou.

Hokejisté Olomouce se na vítkovickém ledě dostali v úvodu druhé třetiny do vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí třemi góly vývoj otočili a zaslouženě vyhráli. Olomouc tak pojedenácté v řadě prohrála a na dvanácté Karlovy Vary ztrácí čtyři body.

Hokejisté Mladé Boleslavi nenavázali na vítězství z Třince a doma podlehli hradeckému Mountfieldu. Přesto se stále drží v nejlepší desítce pro play-off, jedenáctý Liberec na středočeský tým ztrácí čtyři body. Vítězný gól Mountfieldu vstřelil v 56. minutě Čáp.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Hübl, Jánský), 22. Petružálek (Ručinský, Pavlík), 32. Martynek (Gerhát), 40. T. Pavelka (Gula) - 56. M. Čermák z trestného střílení. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4837.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Gregorc (Radil), 46. Tybor (Benák), 48. Nahodil (Gregorc, Radil) - 5. Jass (Vampola), 33. T. Urban (Filippi), 47. Vitásek (Filippi, Valský), 63. Filippi (Plutnar, Gřegořek). Rozhodčí: Hodek, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8712.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 7:6 v prodl. (2:0, 3:5, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech), 20. Sabolič (Buchtele), 21. Klimek (Forman, Pilař), 26. Pech (Pilař), 36. Rolinek (Kumstát, Pech), 49. Rolinek (Pilař), 61. Forman (Buchtele) - 24. Okál (Leška, Urbanec), 32. Čajánek (Žižka, Okál), 35. Čajánek (O. Veselý), 37. P. Holík (Roman Vlach), 38. Žižka (Matějíček, J. Svoboda), 53. Kotvan (Ondráček). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 9:7, navíc Žižka (Zlín) 10 min. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 6396.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Bližňák (Mozík, Kadlec), 33. J. Sýkora (T. Sýkora, Pulpán), 56. Balej (Lev). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7, navíc Honejsek (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5035.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Balán, Deyl), 30. Bartek (Duda), 42. V. Tomeček (R. Hruška, J. Tomeček), 58. Duda (Balán), 60. Duda (Balán) - 2. Ružička (Plíhal, Nosek), 25. Hrabal (Hrňa), 31. Dravecký (Marek Růžička, Žejdl). Rozhodčí: Pešina, T. Horák - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2302.

HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Huna (Zíb, Roman), 27. Olesz (Stehlík), 48. Stehlík (Svačina, Roman) - 22. Laš (Herman). Rozhodčí: Lacina, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 5029.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Ovčačík, Robar) - 19. Dej (Čáp), 56. Čáp. Rozhodčí: Hejduk, Šindler - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4150.