Hokejisté Sparty vyhráli před rekordní návštěvou v Brně 4:2

Sledovali jsme ONLINE: 21 500 diváků, nejvíce v historii hokejové extraligy, vidělo zápas brněnské Komety se Spartou. Domácí ve třetří třetině ztratili náskok a Pražané vyhráli 4:2. V repríze loňského finále otočil Litvínov zápas s Třincem, Liberec rozstřílel Chomutov.

Fanoušci v Brně útočí na divácký rekord extraligy

Fanoušci v Brně útočí na divácký rekord extraligy | Zdroj: ČTK

Sparta nevyužila střeleckou převahu v první třetině a po změně stran se jí to vymstilo. Ve 22. minutě se po 13 sekundách přesilové hry prosadil Petr Kuboš, na 2:0 zvyšovalo po polovině zápasu Leoš Čermák.

Sparta se začala více tlačit před branku Marka Čiliaka a ještě do druhé přestávky snížila, když Švrčkovo nahození využil Curtis Hamilton. Po pěti minutách závěrečné části vyrovnal Daniel Přibyl, který objel brněnskou branku a prostřelil Čiliaka.

Rekordní návštěvu čítající 21 500 diváků zchladili sparťané v posledních třech minutách. Michal Čajkovský střelou z vrcholu kruhu na poslední chvíli využil přesilovou hru a získal Spartě vedení, které gólem na konečných 4:2 potvrdil 79 sekund před koncem Lukáš Klimek. Sparta tak zůstává na 2. místě.

Extralize dál jednoznačně vládnou Bílí Tygři z Liberce, kteří v severočeském derby zničili Chomutov 7:1. O výsledku bylo jasno už v 18. minutě po pěti gólech domácích.

Nepříjemností pro lídra tabulky může být zranění opory Michala Řepíka. Dvougólový střelec po polovině zápasu odkulhal z ledu a už se nevrátil. Dvěma góly završujícími konečné skóre ho zastoupil Jakub Valský.

V přímém souboji udrželi hokejisté Plzně v Hradci Králové třetí místo a odskočili Mountfieldu na rozdíl čtyř bodů. Pod Bílou věží uspěli Západočeši i podruhé v sezoně, tentokrát výsledkem 3:1.

V repríze posledního finále Třinec od úvodu na litvínovském ledě vedl díky šťastné trefě Radoslava Tybora, Verva ale dokázala zápas otočit. Ve druhé části hry vyrovnal Rostislav Martynek a 5 minut před koncem rozhodl o vítězství chemiků Robin Hanzl.

Pardubice vedly v po 25. minutách v Olomouci už 3:0, pak se ale Hanáci nastartovali. Obrat řídil Jan Knotek, který začal dotahovat a ve 49. minutě vyrovnal na 3:3. Obrat dokonal v prodloužení Dávid Buc.

Karlovým Varům se na 13. místě vzdalují pozice znamenající postup do předkola play-of. V důležitém domácím zápase proti Zlínu sice dokázal Bartek v polovině zápasu srovnat náskok hostů, o druhém bodu pro Valachy ale rozhodl v samostatných nájezdech Holík.

Vítkovice čelily obrovské střelecké převaze Mladé Boleslavi. Z téměř padesáti střel Středočechů ale pustil ostravský brankář Pavel Kantor jedinou a stal se ústřední postavou při výhře 4:1.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 56. R. Hanzl (J. Doležal) - 4. Tybor (Polanský, Slovák). Rozhodčí: Pešina, Souček - Skopal, Belko. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 4158.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 22. Kuboš (J. Káňa II), 31. L. Čermák (P. Mrázek, H. Zohorna) - 35. Hamilton (Švrček), 45. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, J. Mikuš), 59. Klimek. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 21.500 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Dej (Honejsek) - 9. D. Kubalík (Jeřábek, Kracík), 37. Pulpán, 53. Indrák (D. Kubalík, Kracík). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Frodl, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 5346.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Bartek (T. Rohan, Kůs) - 1. Říčka (Bukarts), rozhodující sam. nájezd P. Holík. Rozhodčí: Horák, Šír - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3063.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 7:1 (5:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. P. Jelínek (J. Vlach), 13. Derner (Mojžíš), 14. Birner (Vampola, Řepík), 15. Řepík (Birner), 18. Řepík (Ševc), 40. Valský (Vampola), 58. Valský (Birner) - 20. Valach (Červenka). Rozhodčí: Hodek, R. Čech - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5667.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodloužení (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. J. Knotek (Buc, Skrbek), 39. Jergl (Holec), 49. J. Knotek (Pekr), 63. Buc (Skrbek) - 15. Bokroš, 19. Orsava (Marcinko, P. Sýkora), 25. P. Sýkora (Marcinko). Rozhodčí: Hrubý, R. Svoboda - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4891.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kolouch (Kudělka, Vandas), 27. Hovorka (Olesz, Kudělka), 34. E. Němec (Tomi), 54. Burger (Kovář) - 25. Pabiška (Urban, Klepiš). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4513.