Hokejisté Třince a Hradce jsou bez ztráty, reprízu finále zhatila mlha

Třinec rozstřílel ve druhém kole hokejové extraligy nováčka z Olomouce 6:1 a připsal si druhé vítězství v sezoně. Plný počet bodů má na kontě i Hradec Králové, který na svém ledě zdolal Spartu 3:1. Kuriózní situace nastala v Brně, kde byl předčasně ukončen zápas domácí Komety se Zlínem kvůli mlze nad hrací plochou.

Třinečtí Oceláři mají po výhřed nad Olomoucí po dvou kolech šest bodů

Třinečtí Oceláři mají po výhřed nad Olomoucí po dvou kolech šest bodů | Zdroj: ČTK

Pořadatelé nechali při přerušení v 9. minutě ledovou plochu upravit, utkání sice po 25 minutách pokračoval, jenže po dalších čtyřech minutách se mlha na hrací plochou znovu objevila. Po krátké poradě s kapitány obou týmů sudí zápas předčasně ukončili. Duel se bude hrát v náhradním termínu.

Třinec zvládl i druhé domácí utkání v nové sezoně. Nováček z Olomouce sice vedl už po třinácti sekundách zásluhou Hrni, ale favorit rychle skóre otočil a vedení navyšoval. I díky hattricku Plíhala vyhráli Oceláři 6:1.

V domácím prostředí uspěl i Hradec, o jehož výhře nad Spartou rozhodla první třetina, a Slavia. Pražané přetlačili liberecké Bílé Tygry 3:2.

Z domácí premiéry po návratu do extraligy odešla Mladá Boleslav bez bodu. Středočeši před vyprodaným hledištěm po dramatickém průběhu podlehli Pardubicím 3:4. Stejným výsledkem skončil i duel Karlových Varů s Vítkovicemi. Ostravané o třech bodech rozhodli zejména ve druhé třetině, ve které nastříleli tři góly.

Jen v Plzni nebylo o vítězi jasno po šedesáti odehraných minutách. Litvínov totiž dokázal minutu před koncem řádné hrací doby po trefě Lukeše srovnat na 2:2 a zápas dospěl až k samostatným nájezdům. Pletka otevřel skóre chytře mezi betony, jenže pak už se prosadili pouze litvínovští Hübl s Hanzlem.

2. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Broš (Mikulík, Stříteský), 22. Pabiška (D. Výborný, M. Hruška), 56. Vrbata (Pabiška) - 5. P. Sýkora (Píša), 23. Starý (Kolář, Kočí), 26. Gregorc (Starý, M. Špaček), 47. Benák (T. Zohorna). Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Kis, Lučan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 4200.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Poletín (Klhůfek, Tomek), 15. Bednář (Vlasák), 35. Valach (Stránský, Sklenář) - 7. Vampola (J. Vlach, Urban), 36. Šimek (Škoula, Krenželok). Rozhodčí: Hejduk, Hodek - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Štich (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3163.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. D. Hruška (Duda), 36. V. Tomeček (Heizer, Skuhravý), 42. Balán (D. Hruška) - 2. E. Němec (J. Káňa), 32. Roman (Svačina, Vandas), 35. Roman (Svačina, Huna), 37. Svačina (Zíb, Roman). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 3040.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kreps (Klesla, Roth), 8. Irgl (Adamský, Polanský), 32. Adamský (Polanský, Irgl), 33. Plíhal (Kreps), 43. Plíhal (Orsava, Kreps), 52. Plíhal (Irgl, Roth) - 1. Hrňa (Laš, Patera). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 5032.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Červený (P. Beránek), 13. Mertl (Kudrna, Šimánek), 14. Červený (Slovák, Knotek) - 11. Přibyl (Sabolič). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Polonyi, Flegl. Vyloučení: 8:8, navíc Vašíček - Barinka, Forman všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5366.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Balej, Pletka) - 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Pavlovič, Souček - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:8, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7908.

Utkání Brno - Zlín bylo kvůli mlze nad ledem předčasně ukončeno.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít