Hokejisté Třince prohráli ve Zlíně, Liberec nevyužil šanci dostat se do čela

35. kolo hokejové extraligy bylo jubilejní. Odehrálo se v den, kdy se před 80. lety odehrály první zápasy nejvyšší soutěže na českém území. Na úvod roku 2017 Třinec prohrál ve Zlíně a do čela soutěže se mohl dostat Liberec, ale ten ztratil vedení v Hradci Králové. Plzeň utnula bodovou sérii Vítkovic.

Peter Hamerlík den po svých 34. narozeninách neměl příliš důvodů k oslavě

Peter Hamerlík den po svých 34. narozeninách neměl příliš důvodů k oslavě | Zdroj: ČTK

PSG Zlín – Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Vedoucí Oceláři vyjeli k prvnímu zápasu v roce do Zlína s bilancí osmi vítězství v posledních devíti zápasech, jenže Valachům se v domácím prostředí daří a ambiciózní tým z Třince porazili. Už během první třetiny zkazili včerejšímu oslavenci Hamerlíkovi v třinecké brance narozeniny Okál se Sedláčkem.

Na přelomu druhé a třetí části hry nejdřív ujel Veselý v oslabení a po přestávce naopak v přesilové hře zvýšil Bukarts vedení už na 4:0. Až pak se Oceláři probrali a Nosek s Irglem dvěma góly během dvaceti sekund snížili. Víc už ale nestihli a nabídli první místo v tabulce Bílým Tygrům.

Gólman Zlína Libor Kašík oslavil vítězství nad Třincem krasobruslařským vystoupením:

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Jenže Liberec nabídnutou šanci nevyužil, nestačilo mu ani dvoubrankové vedení v Hradci Králové. Úřadující mistři v polovině zápasu vedli 2:0 díky Krenželokovi a Jelínkovi, jenže Hradec je v domácím prostředí extrémně silný.

Ještě do druhé přestávky vyrovnali tvrdými ranami Rudolf Červený a Andris Džerinš. Ve 49. minutě zblízka vypálil Rastislav Dej a rozhodl o šestém domácím vítězství Mountfieldu v řadě, pětizápasová vítězná série Liberce naopak po výsledku 3:2 skončila.

Kometa Brno – Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:2, 0:1)

V souboji velkých rivalů zarmoutila Sparta brněnskou halu zaplněnou fanoušky Komety. Brno sice vyhrálo pět z šesti posledních domácích zápasů, jenže proti rudým prohrávalo už po pěti minutách 0:2.

Za domácí sice snížil Zohorna, jenže ve druhé třetině vyhnali Netík s Cingelem mladého brankáře Komety Jekela z branky a zbytek dochytal Marek Čiliak. Ten už inkasoval pouze jednou, ale nezabránil prohře Komety 2:5.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Bruslaři z Mladé Boleslavi ve světle modrých retrodresech i potřetí v sezoně porazili Pardubice. Velký náskok si vybudovali už v první třetině. Když zůstal Lukáš Žejdl dvě sekundy před první sirénou sám mezi kruhy a propálil brankáře Růžičku, zvyšoval už na 3:0.

Na hlídání náskoku Středočeši částečně doplatili, když Jerome Leduc snížil, tříbrankový náskok ale domácím vrátil Tomáš Hyka a 8 minut před koncem Pavel Musil završil boleslavské vítězství 5:1.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Vítkovičtí nastoupili do zápasu s Plzní v červených dresech připomínající zápas před 80 lety a s vědomím devítizápasové bodové šňůry. Indiáni jim ale oslavy zkazili výborným úvodem a v páté minutě vedli po střelách Dolejše a Kubalíka 2:0.

Ridera se snažila vyrovnat, jenže na Květoňovo snížení zareagoval Jakub Lev, Tyborovi zase zkazil radost chvíli po další kontaktní brance Miroslav Preisinger. Plzeň vyhrála v Ostravě třetí z posledních čtyř zápasů, tentokrát 4:2.

Energie Karlovy Vary – Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Litvínov prohrál dvě utkání za sebou, což se mu od začátku sezony „povedlo“ jen jednou, třízápasovou černou sérii ale odvrátil na ledě posledních Karlových Varů. Po hrubce domácí obrany poslal Vervu do vedení Martin Hanzl.

V úvodu druhé třetiny sice vyrovnal Dávid Gríger, jenže stav 1:1 vydržel jen 68 vteřin po dalším Hanzlově zakončení z bezprostřední blízkosti. Vítězný gól dal 10 minut před koncem Viktor Hübl, za domácí pak pouze snížil Tomáš Harant na konečných 3:2 pro Litvínov.

HC Olomouc – Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Souboj týmů s horší aktuální formou zvládli lépe chomutovští Piráti kteří si vezou 3 body z Olomouce. Za vítězstvím je už po 94 sekundách nasměroval Michal Poletín, chvíli před první přestávkou zvyšoval už na 2:0 Michal Vondrka, kterého marně stínil Galvas.

Na 3:0 zvyšoval po šesti minutách třetí třetiny Dávid Skokan, čestný úspěch Hanáků zaznamenal o chvíli později Mikuš.

Ostrava - 35. kolo hokejové extraligy:
Branky a nahrávky: 34. D. Květoň (Vandas), 54. Tybor (O. Roman, Kucsera) - 4. Indrák (Preisinger, Kadlec), 5. D. Kubalík (Kadlec, Stach), 52. Lev (D. Kubalík, Indrák), 56. Preisinger (Stach, Indrák). Rozhodčí: Hradil, Bejček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 5726.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler) - 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič). Rozhodčí: Pešina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Picard - P. Jelínek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4636.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. H. Zohorna, 47. O. Němec - 2. Řepík (Pech), 5. Ihnacak (Forman), 28. Netík (Forman, Řepík), 33. Cingel (Řepík), 55. Uher (Forman). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Polonyi, Zika.Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 7700

Branky a nahrávky: 5. Trončinský (Hyka, Musil), 8. Voráček (Jonák, Jan Hanzlík), 20. Žejdl (Štich, Jonák), 49. Hyka (Lenc), 53. Musil (Hyka, Kurka) - 28. Leduc (Čáslava). Rozhodčí: Čech, Pavlovič - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 2856.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Okál (Marušák), 18. P. Sedláček (Marušák, Blaťák), 38. O. Veselý, 41. Bukarts (P. Holík, Blaťák) - 56. Nosek, 56. Irgl (Adamský, Krajíček). Rozhodčí: T. Horák, Úlehla - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4153.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Gríger (Flek), 58. Harant (Flek) - 12. M. Hanzl (R. Hanzl), 24. M. Hanzl (Jurčík, J. Černý), 50. V. Hübl. Rozhodčí: Lacina, Roman Svoboda - Bláha, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2831.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. T. Mikúš (Jaroměřský, J. Mikúš) - 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3435