Hokejisté Třince v prodloužení porazili Plzeň a ukončili sérii proher

Sedmi zápasy 41. kola pokračovala hokejová Tipsport extraliga. V úvodních nedělních zápasech se z výher radovali favorité, když hokejisté Sparty zdolali Pardubice, zatímco Třinec, druhý tým tabulky, si na domácím ledě poradil s Plzní. Doma vyhrál také Chomutov, jenž porazil Vítkovice.

Hokejisté Sparty porazili Pardubice

Hokejisté Sparty porazili Pardubice | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Sparta – HC Dynamo Pardubice 3:2

Hokejisté Sparty vstoupili do zápasu s Pardubicemi velmi dobře, když se po gólu Jaroslava Hlinky ujali vedení už ve čtvrté minutě. Další gól přidali Pražané v 15. minutě poté, co Lukáš Cingel tečoval střelu Andreje Kudrny.

Také o třetí gól domácích se postaral Cingel, jenž na začátku druhé dvacetiminutovky po další přihrávce Kudrny zvýšil na 3:0. Pardubice se však nevzdali a proti favoritovi dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. V závěru si však Sparta výhru vzít nenechala a Východočechy porazila 3:2.

Třinec – Plzeň 3:2 po prodloužení

Těsným rozdílem skončil i duel v Třinci, kde domácí Oceláře vyzvala Plzeň. Třinečtí sice v osmé minutě po gólech Daniela Rákose a Milana Doudery vedli rychle 2:0, ale ani to hosty nezlomilo.

Na začátku druhé třetiny totiž na 1:2 snížil při přesilovce Ondřej Kratěna a vrátil Západočechy do zápasu. Vyrovnací trefy se svěřenci Martina Straky dočkali v 51. minutě, kdy se trefil Miroslav Indrák.

Zápas nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém o výhře Třince rozhodl Zbyněk Irgl. Oceláři díky tomu přerušili čtyřzápasovou sérii proher a upevnili si druhé místo v tabulce.

Chomutov – Vítkovice 5:3

Dobrou formu potvrdili hráči Chomutova, kteří v domácí aréně přehráli Vítkovice v poměru 5:3 a získali tak šestou výhru v posledních sedmi zápasech.

Piráti se do vedení dostali ve 14. minutě, kdy trestné střílení proměnil Vladimír Růžička mladší. Chomutov posléze svůj náskok navýšil na rozdíl tří branek, což se pro následující vývoj zápasu ukázalo jako klíčové.

Vítkovice sice třikrát dokázali snížit na rozdíl dvou gólů, ale utkání zdramatizovat nedokázali.

Liberec – Karlovy Vary 3:2

Blízko nečekané prohře byl vedoucí Liberec, který doma hostil poslední tým tabulky Karlovy Vary. Energie ještě ve 49. minutě vedla 2:0, ale zápas do vítězného konce nedovedla.

Bílí Tygři totiž v rozmezí 49. až 56 minuty vstřelili tři góly a vývoj duelu otočili. Dvěma brankami výhru svého týmu podpořil Petr Jelínek. Liberec tak vyhrál počtvrté v řadě a náskok na čele extraligy navýšil na osm bodů.

Hradec Králové – Brno 3:4 po prodloužení

Zajímavý průběh mělo utkání, které se hrálo v Hradci Králové. Domácí Východočeši proti Brnu sice od třetí minuty vedli, jenže pak Kometa vstřelila tři branky a skóre zápasu otočila.

Hlavní podíl na obratu měl Hynek Zohorna, jenž zaznamenal hattrick a výrazně tak navýšil svůj dosavadní střelecký účet v sezoně, který dosud čítal šest branek.

Na tři body ale ani tak krizí zmítaná Kometa nedosáhla, protože Východočeši dokázali srovnat a vynutit si prodloužení.

O vítězství ale nepřišla, protože jí bonusový bod v nastavení vystřelil po nařízeném trestném střílení Marcel Haščák.

Olomouc – Mladá Boleslav 2:4

V duelu mezi týmy, které se pohybují mimo pozice zaručující play-off, podlehla domácí Olomouc hokejistům Mladé Boleslavi.

Středočeši sice po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce vstřelili tři branky a oslavili výhru v poměru 4:2.

Zlín – Litvínov 3:1

Celkem čtyři branky byly k vidění ve Zlíně, který před domácím publikem vyhrál 3:1 nad Litvínovem.

Výhru moravskému celku vystřeli v 54. minutě útočník Petr Holík. Litvínov po porážce propadl v tabulce na páté místo, zatímco vítězný Zlín si udržel postavení v postupové desítce.

41. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána, Klimek), 15. Cingel (A. Kudrna, Uher), 26. Cingel (A. Kudrna, J. Mikuš) - 38. Rolinek (Redenbach, Schaus), 42. Hubáček (Nedbal). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:5, navíc Řepík (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7516.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Rákos (Roth, J. Petružálek), 8. M. Doudera, 61. Irgl (Adamský) - 23. Kratěna (Stach, T. Svoboda), 51. Indrák (Stach, Kadlec). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4149.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. V. Růžička ml. z trestného střílení, 16. Tomica (Huml, Valach), 22. Kudělka (V. Růžička ml., Sklenář), 37. Poletín (Huml, Vondrka), 52. Rutta (Tomica, Kämpf) - 25. D. Květoň (Hrbas), 51. Olesz (Vandas, E. Němec), 57. Hrbas (Szturc). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5014.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Škůrek (Skladaný, Vyrůbalík), 32. Burian - 4. M. Látal (Kurka, Jan Hanzlík). 46. Hyka (Jonák, Musil), 49. Hyka (Musil), 58. Musil z trestného střílení. Rozhodčí: Čech, Hejduk - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváků: 4166.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 49. Ordoš, 50. P. Jelínek (Svačina), 56. P. Jelínek (Radivojevič, R. Šimek) - 33. Skuhravý (D. Kindl), 34. Gríger (Sičák). Rozhodčí: Hradil, Kika - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Honzík (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5758.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc, Newton), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) - 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (M. Kvapil, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák z trestného střílení. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Dymáček (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6103.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Popelka (Řezníček), 54. P. Holík (Řezníček, Říčka), 59. D. Štastný - 40. Lukeš (V. Hübl, Gerhát). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3944.