Hokejisté Vítkovic klesli na poslední místo extraligy, do čela se vrátil Třinec

Vítkovičtí hokejisté nenavázali na sérii povedených domácích zápasů, ve kterých vyhráli na svém ledě 3 z posledních 4 duelů. Pražské Spartě totiž i přes výborný začátek podlehli 2:3 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Vítkovic a Sparty bojují o body ve 24. kole Tipsport extraligy

Hokejisté Vítkovic a Sparty bojují o body ve 24. kole Tipsport extraligy | Zdroj: ČTK

Domácí hokejisté v úvodní části utkání vládli statistikám, když na gólmana hostů Staňu vystřelili šestnáctkrát, oproti pouhým třem pokusům pražské Sparty.

A v 18. minutě se v přesilové hře vítkovičtí hráči už prosadili. A byl to spíš kuriózní gól, když Vladimír Svačina přihrával puk před brankáře Sparty a do vlastní sítě si ho srazil Polášek. Ve druhé části ale hosté přidali a srovnali stav na 2:2. Ze hry už diváci ve Vítkovicíh gól neviděli a v samostatných nájezdech rozhodl o dvou bodech pro pražský celek Martin Réway.

Gólovou přestřelku viděli v úvodu utkání fanoušci ve Zlíně. Už v 8. minutě vedl před 24. kolem poslední celek soutěže nad Hradcem Králové 2:0, ale Kukumberg a Vantuch stihli brzy srovnat. V 15. minutě už ale domácí vedli 3:2 po brance Ondráčka.

V dalších 45 minutách už diváci jásali jen jednou, když se prosadil ve 29. minutě Patr Čajánek. Zlín tedy vyhrál 4:2, bodově se dotáhl na Vítkovice a poprvé v sezoně není na posledním místě tabulky, i když jen o skóre.

Mladá Boleslav ukončila brněnskou vítěznou sérii

Hokejisté Komety Brno prohráli doma s Mladou Boleslaví 2:3 a skončila tak jejich série jedenácti zápasů za sebou, ve kterých bodovali. Naopak Mladá Boleslav vybojovala z posledních 4 duelů 12 bodů.

Radost mladoboleslavských hokejistů | Foto: ČTK

Do čela extraligy se po jednokolové odmlce vrátil Třinec. Oceláři totiž z přehledem porazili v Praze Slavii 6:2 a teď už druhý Litvínov prohrál 3:4 po samostatných nájezdech v Liberci. V posledním duelu zdolala Plzeň Olomouc 4:3 v prodloužení.

24. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Svačina, 28. Huna (Malec, Zíb) - 30. Piskáček (J. Hlinka, Barinka), 40. J. Hlinka (Réway), rozhodující nájezd Réway

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Roman Vlach, 8. J. Svoboda (O. Veselý, Čajánek), 15. Ondráček (Marušák), 29. Čajánek (Valenta, J. Svoboda) - 11. Kukumberg (Dej, Slovák), 12. Vantuch (Dietz)

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Poletín (Bednář, Vlasák), 45. Tomica (J. Veselý) - 6. Hrňa (Klepiš, Roth), 8. Hrňa (Orsava, Klepiš), 11. Dravecký z trestného střílení, 23. Orsava (M. Doudera, Roth), 30. Klepiš (Trončinský), 53. M. Růžička (Roth, Jašek)

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodloužení (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Rác (Vyrůbalík, Marosz), 43. Zuzin (Skrbek, Buc), 53. Buc (Skrbek) - 9. Kadlec (Kratěna, Schleiss), 18. Mozík (Kadlec, Kratěna), 57. Indrák (Kubka), 61. Moravčík (Mozík, J. Sýkora)

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Valský (Filippi), 36. Bartek (P. Jelínek, Voráček), 58. Vampola (Šimek), rozhodující nájezd Radivojevič - 5. Hanzl (Gerhát, Zeman), 25. Jurčík (Frolo, Šrámek), 47. Pavlík (Kubát, Hübl)

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) - 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít