Hokejové Vítkovice přerušily vítěznou sérii Sparty. Litvínov inkasoval v Olomouci sedm branek

Hokejisté Sparty přivítali v rámci 27. kola Tipsport extraligy Vítkovice, proti kterým usilovali o sedmou výhru v řadě. Té se však nakonec nedočkali, když hostům podlehli 3:4 po prodloužení. Vítězství v nastavení získal i Třinec, jenž doma zdolal Pardubice. Litvínov utrpěl vysokou porážku v Olomouci, zatímco vedoucí Liberec nebodoval v Plzni, takže se jeho náskok v čele snížil na rozdíl jediného bodu.

Hokejisté Sparty na sedmou výhru v řadě nedosáhli

Hokejisté Sparty na sedmou výhru v řadě nedosáhli | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Pražané, kteří nastoupili ve speciálních dresech připomínajících 80 let ligy, přitom začali zápas proti Vítkovicím velmi dobře, protože už ve čtvrté minutě šli zásluhou Jaroslava Hlinky do vedení 1:0.

Domácí měli střeleckou převahu i posléze, ale větší náskok si vypracovat nedokázali, což Vítkovicím umožnilo ve 22. minutě vyrovnat.

V prostřední třetině následně padly ještě další tři góly – ve 26. minutě po přihrávce zpoza brány vrátil Spartě vedení Andrej Kudrna, a o šest minut později srovnal na 2:2 Petr Kolouch.

Krátce před koncem druhé třetiny dokonaly Vítkovice překvapivý obrat. Postaral se o to jejich kapitán Rostislav Olesz, jehož branku musel potvrdit videorozhodčí.

Vítkovičtí v závěrečné třetině hlavně bránili, ale tato taktika úspěch neslavila, protože Sparta dokázala při přesilovce 5 na 3 díky Petru Vránovi v 58. minutě srovnat.

Z výhry se však Sparta nakonec přece jen netěšila, protože o vítězství hostů v prodloužení rozhodl Ondřej Roman. Pražané tak po šesti výhrách v řadě utrpěli první porážku.

Vítězství 3:2 po prodloužení oslavili hráči Třince, kteří si na domácím ledě poradili s Pardubicemi. Druhý tým tabulky se však na výhru proti předposlednímu celku ligy pořádně nadřel, když ještě necelých šest minut před koncem třetí dvacetiminutovky prohrával.

V 55. minutě se ale Oceláři dočkali vyrovnání poté, co David Nosek zamířil přesně pod břevno. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém obránce Nosek přidal další branku a zajistil tak Třinci bonusový bod.

Až penaltový rozstřel musel určit vítěze dramatického utkání mezi domácími Karlovými Vary a Chomutovem.

Po první třetině sice Energie vedla 3:1, ale náskok udržet nedokázala. Chomutovu vyšel především vstup do třetího dějství, na jehož začátku dokázali svěřenci Vladimíra Růžičky náskok domácích stáhnout.

Necelých 30 sekund před závěrečnou sirénou vrátil Karlovým Varům vedení Tomáš Dvořák, jenže ani tento gól Energii k tříbodové výhře nestačil. Deset sekund před koncem třetí třetiny totiž na 4:4 vyrovnal Michal Vondrka.

V prodloužení žádný gól nepadl, takže došlo na samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem David Kampf, jenž vystřelil Chomutovu výhru 5:4.

Potřetí v řadě prohrála brněnská Kometa, která podlehla Zlínu 3:4. Brněnskému celku nevyšla hlavně úvodní třetina, po níž prohrával už 0:3.

Ve třetí třetině sice dokázali hosté zápas zdramatizovat, ale Zlín už vítězství nepustil, takže po nedávné sérii osmi porážek za sebou získal druhou výhru.

Porážku naopak musel přijmout vedoucí Liberec, který zaváhal v Plzni. Západočeši si s nejlepším týmem ligy poradili především díky vydařené druhé třetině, kterou ovládli v poměru 4:1.

Na začátku třetí třetiny sice Bílí Tygři snížili na rozdíl dvou branek, ale Plzeň si už výhru vzít nenechala. V 59. minutě navíc do prázdné klece na 5:2 zvýšil Dominik Kubalík.

Vysokou výhru 7:1 si připsala Olomouc poté, co jasně přehrála Litvínov. Na vítězství Hanáků se přitom podílelo sedm různých střelců.

Litvínovu, který v závěru dosáhl alespoň na čestný úspěch, nepomohla ani střelecká aktivita, když vítěznou Olomouc navzdory vysoké prohře přestřílel.

Výsledkově mnohem vyrovnanější byl zápas mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví.

Domácí Hradec si díky americkému útočníkovi Newtonovi postupně vypracoval dvougólové vedení, a to následně již nepustil. Nic na tom nezměnil ani kontaktní gól Tomáše Urbana z 36. minuty.

27. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána), 26. A. Kudrna (Cingel, Uher), 58. P. Vrána (J. Mikuš, J. Hlinka) - 22. Klok (Roman, Kucsera), 32. Kolouch (D. Květoň, Vandas), 38. Olesz, 61. Roman. Rozhodčí: Lacina, Polák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5751.

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodloužení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Rákos (Roth, Dravecký), 55. Nosek (Marosz, Dravecký), 63. Nosek (Kreps, Hrňa) - 3. P. Sýkora (D. Tomášek, Hubáček), 15. Poulíček (P. Sýkora). Rozhodčí: Čech, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4095.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 (3:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Bukarts (Honejsek, Kubiš), 3. P. Holík (Bukarts), 13. Chytil (Kubiš, Gago), 52. Říčka (Marušák) - 48. M. Erat (M. Kvapil, H. Zohorna), 53. Zaťovič (V. Němec, F. Dvořák), 59. J. Káňa II (Vincour, V. Němec). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5222.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 10. Harkabus (Gríger), 18. Stloukal (D. Kindl, Mullane), 60. T. Dvořák (Skuhravý) - 16. Rutta (Skinner, Huml), 44. Sklenář (Rutta, Skokan), 48. Skokan (Sklenář, J. Mrázek), 60. Valach (Flemming, Tomica), rozhodující sam. nájezd Kämpf. Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3315.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík - 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Indrák - Jánošík oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3694.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Branky: 2. Holec (T. Mikúš, J. Mikúš), 20. J. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle, Matai), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec, Matai), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek, Rašner) - 49. M. Hořava (K. Reichel, Trávníček). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Blümel, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4012.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Newton, 29. Newton (Bednář), 60. Köhler (Bednář, Kukumberg) - 36. Urban (Lenc). Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SR) - Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:7, navíc Džerinš - Štich oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4676.