Hráči hokejové Plzně otočili zápas v Mladé Boleslavi. Třinec uhájil vedení v tabulce

Šesti zápasy 33. kola pokračovala ve středu hokejová Tipsport extraliga. Hokejisté Plzně nechali zapomenout na nezdary z posledních týdnů, když ovládli utkání v Mladé Boleslavi. Již počtvrté v řadě tři body získal Liberec, který se díky tomu nakrátko posunul do čela ligové tabulky. Krátce poté ho z něj ale opět sesadil Třinec, jenž zvítězil v Olomouci.

Hokejisté Plzně uspěli v Mladé Boleslavi

Hokejisté Plzně uspěli v Mladé Boleslavi | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Hokejisté Vítkovic si na domácím ledě poradili s Karlovými Vary a oslavili tak čtvrté vítězství z posledních pěti duelů.

Vítkovičtí před zraky slušně zaplněné ostravské arény o své výhře rozhodli již v první polovině zápasu, ve které vstřelili všechny tři góly.

Jako první se mezi střelce zapsal Ondřej Roman, který v sedmé minutě za Honzíkova záda poslal odražený kotouč. Na 2:0 krátce před první sirénou zvýšil po přihrávce Rostislava Olesze obránce Patrik Urbanec.

Hosté pak sice dokázali snížit, ale to již bylo z jejich strany vše. Ve druhé třetině pak na konečných 3:1 v oslabení upravil Erik Němec.

Tři body na vlastním ledě naopak nedokázala získat Mladá Boleslav, která proti Plzni sice po první třetině vedla 1:0, ale poté nezvládla prostřední třetinu a prohrála.

Západočeši zahájili obrat ve 22. minutě, kdy se Tomáš Svoboda prosadil v oslabení. Tři minuty poté Plzeňští přidali další gól - v tomto případě v přesilovce přesně od modré čáry pálil Dominik Kubalík.

Do konce druhé dvacetiminutovky stačili hosté vstřelit ještě jednu branku. Svým druhým gólem večera se o ni postaral Tomáš Svoboda, který zakončil přečíslení dva na jednoho.

Čtvrtý střelecký úspěch Plzně ve třetí třetině přidal zkušený útočník Ondřej Kratěna. Na finálních 2:4 pak v závěru snížil Jakub Klepiš.

Počtvrté v řadě naplno bodoval Liberec. Bílí Tygři zdolali Zlín 3:2, díky čemuž se posunuli do čela extraligové tabulky.

Liberec o svém vítězství rozhodl na začátku třetí třetiny, kdy se v rozmezí necelých dvou minut trefili Vladimír Svačina a Mário Bližňák.

Severočeši se díky úspěchu ve Zlíně mohli dostat do čela tabulky, ale pouze za předpokladu, že Třinec ztratí v Olomouci.

To se však nestalo, protože Oceláři s Hanáky uspěli a to i přesto, že dvakrát prohrávali. O výhře třineckého celku rozhodl ve třetí minutě Zbyněk Irgl.

Roli favoritů na vlastním ledě splnili hokejisté Komety, kteří zdolali Litvínov 2:1. Brno tak ukončilo sérii tří porážek a udrželo kontakt v tabulce s čelními týmy.

Teprve třetí letošní venkovní výhru za tři body si připsali hokejisté Pardubic, když přehráli Chomutov 3:1. Velký podíl na výhře Dynama měl Lukáš Nahodil, který si statistiky vylepšil jedním gólem a jednou asistencí. Po utkání ho tak nemuselo mrzet, že ve 29. minutě neproměnil trestné střílení.

14.HC Energie Karlovy Vary337161967:11129

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. O. Roman (Tybor, Kucsera), 19. Urbanec (Olesz), 28. E. Němec (Kucsera) - 19. Mikulík (T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6837.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) - 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Lenc - Slovák oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2665.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Skokan (Rutta) - 16. P. Sýkora, 18. Klimenta (Nahodil), 31. Nahodil. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4, navíc V. Růžička ml. (Chomutov) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4327.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) - 16. Bartovič (J. Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Svačina, Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5445.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Burian (Jergl), 25. J. Knotek (Laš, Skladaný) - 15. Adamský (Kane, Irgl), 35. Roth (Krajíček), 46. Irgl (Kane, Adamský). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváků: 4983.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Dočekal (Vincour, Štencel), 8. M. Kvapil z trestného střílení - 29. K. Pilař (Sörvik, V. Hübl). Rozhodčí: Čech, Hradil - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).