Hradec v extralize odskočil Chomutovu. Vzájemný zápas rozhodl pěti góly v první třetině

Mezi týmy na hranici přímého postupu do čtvrtfinále hokejové extraligy je aktuálně čtyřbodový rozdíl. V přímém souboji o šesté místo porazil Hradec Králové Chomutov 9:3. O výsledku Mountfield rozhodl už v první třetině.

Mountfield vyhrál doma už osmý zápas v řadě

Mountfield vyhrál doma už osmý zápas v řadě | Zdroj: ČTK

Prvních 20 minut rozhodlo, že tentokrát zápas hradeckých lvů a Chomutovských Pirátů vyrovnaný nebude. Domácí sice ještě nevyužili první přesilovku, jenže chvíli po ní využil Dejovu přihrávku před odkrytou branku Bednář a připravil půdu pro domácí kanonádu.

Ještě do první sirény skórovali Alexander Pickard, Richard Jarůšek, Jiří Šimánek a Rastislav Dej. Stav 5:0 po první třetině vyhnal gólmana Krále z chomutovské branky.

Sparta je ve finále hokejové Ligy mistrů. Švédské Växjo porazila i v domácí odvetě

V úvodu druhé i třetí třetiny o sobě dali vědět i Piráti a Vondrka s Poletínem snížili na 2:5, Mountfield si ale výhru vzít nenechal. V přestřelce posledních patnácti minut padlo ještě 5 branen a skóre se zastavilo až na skóre 9:3 pro Hradec.

Domácí stadion se pro Hradec stal nedobytnou tvrzí. Ve Fortuna Aréně neprohrál už od poloviny listopadu a v tabulce domácích zápasů je druhý hned za Kometou. V té celkové si pojistil šesté místo, které je hranicí pro přímý postup do čtvrtfinále. Má 65 bodů, stejně jako Sparta. Sedmý Chomutov je o 4 body zpět.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 17. 1. 2017 20:33