Hradec znovu vyhrál v Olomouci a je třetí. Vítkovice překvapily na Spartě

Nejlepší aktuální formu má v hokejové extralize Hradec Králové. Východočeši vyhráli osmé z posledních deseti utkání a posunuli se na třetí místo. Na oblíbeném olomouckém ledě zvítězili 4:1. K překvapení došlo ve Vysočanech, Vítkovice totiž i přes velkou střeleckou převahu Sparty vyhrály v Praze 2:0.

Hradecká radost v olomoucké hale

Hradecká radost v olomoucké hale | Zdroj: ČTK

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:4

Olomouc je oblíbeným soupeřem hradeckých hokejistů. Mounfield s Hanáky prohrál naposledy v roce 2014 a dnes šňůru vítězství ve vzájemných zápasech protáhl už na devět utkání. Po dohrávce 36. kola se posunul už na třetí místo v extraligové tabulce před Kometu.

K další výhře nasměroval Východočechy už úvod zápasu. V olomoucké hale uběhlo 38 vteřin, když přečíslení dva na jednoho vyřešili Jiří Šimánek a Andris Džerinš.

Kohouti dokázali ještě do první přestávky vyrovnat po úniku Skladaného, jenže pak už se neprosadili. V polovině zápasu využil přesilovku Tomáš Knotek a gól na 2:1 byl vítězný. V posledních dvaceti minutách se totiž prosazovali jen hosté. Na 3:1 zvýšil Dragoun a Bedřich Köhler uzavřel skóre do prázdné branky při marné power-play domácích.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 0:2

Sparta měla po celý zápas proti Vítkovicím velkou střeleckou převahu, jen v první třetině hosty přestřílela 19:3, ale zatímco vítkovický gólman Bartošák odolal, sparťan Pöpperle jednu ze tří ran pustil.

Obránce Hrbas zkusil na konci 16. minuty štěstí od pravého mantinelu, brankář Sparty ji neudržel a Radoslav Tybor pohodlně skóroval. V tu chvíli ještě Slovák v ostravském dresu nemohl tušit, že půjde o vítězný gól celého zápasu.

Sparta pokračovala v kanonádě, jenže se za celý zápas nedokázala prosadit. Ve druhé třetině sice překonal Bartošáka Netík, jenže rozhodčí branku neuznali kvůli hře vysokou holí.

Když se 4 minuty před koncem domácí nadechovali k závěrečnému náporu, srazila je vlastní nedisciplinovanost. Hned dva hráči museli na trestnou lavici a přesilovku pět na tři okamžitě využili Ondřej Roman gólem na 2:0.

Na střely sice Sparta Vítkovice předčila poměrem 44:18, přesto prohrála 0:2. Proti ostravským soupeřům v letošní sezoně ani jednou nevyhrála.

Dohrávka 36. kola hokejové extraligy:
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Skladaný (J. Knotek, Ondrušek) - 1. Džerinš (Šimánek), 33. T. Knotek (Dej, Jaroslav Bednář), 49. Dragoun (Picard, Gregorc), 60. Köhler(Picard, Newton). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 3658.

Dohrávka 40. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Tybor (Hrbas, O. Roman), 57. O. Roman (Sloboda, Baranka). Rozhodčí: Hradil, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4011.