Hudler byl u dvou gólů Calgary, asistence mají i Plekanec a Palát

Útočník Calgary Jiří Hudler zaokrouhlil počet svých asistencí v letošní sezoně NHL na 20. Dvěma přihrávkami pomohl Flames k výhře nad Carolinou 4:1. Po jedné gólové přihrávce zaznamenali také Tomáš Plekanec a Ondřej Palát, který pomohl překonat Petra Mrázka v brance Detroitu.

Jiří Hudler

Jiří Hudler | Zdroj: Reuters

Calgary doma ukončilo třízápasovou sérii proher. Na vítězství 4:1 nad Arizonou měl hlavní podíl Sean Monahan, který jeden gól dal a na tři přihrál. Svůj první čtyřbodový večer korunoval 21letý mladík v úvodu 3. třetiny, když využil práce Jiřího Hudlera a Johnyho Gaudreaua.

Pro Hudlera šlo už o druhou asistenci v zápase. V polovině zápasu totiž, společně s Monahanem, připravil střeleckou pozici pro kanadské křídlo první formace Flames. Gaudreau skóroval po třízápasové pauze.

Petr Mrázek v brance Detroitu Red Wings dostal po více než měsíci v zápase více než dva góly. Třikrát ho překonali útočníci Tampy Bay, z toho dvakrát uspěli v přesilovkách. Gól na konečných 3:1 vstřelil Nikita Kučerov po přesné a rychlé přihrávce Ondřeje Paláta zpoza branky.

Mrázek za 57 minut strávených v brance předvedl 20 zákroků s úspěšností 87 procent.

Do statistik se zapsal také Tomáš Plekanec, jenž v polovině zápasu Montrealu proti Buffalu vyhrál buly pro Alexe Galčenjuka. Mladý centr pak projel obranou Sabres získal domácím vedení 2:1.

O vítězství však Canadiens přišli v poslední třetině. Po gólech McGinna, Larssona a Gionty zvítězilo Buffalo 4:2.

Výsledky NHL:
Montreal - Buffalo 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky: 24. Weise, 32. Galchenyuk (Plekanec) - 6. Foligno, 48. McGinn, 52. Larsson, 60. Gionta. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. McGinn (Buffalo), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Lehner (Buffalo).

Calgary - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 11. Hamilton, 32. Giordano, 33. Gaudreau (Hudler), 43. Monahan (Hudler) - 11. Lindholm. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.895. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Giordano, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. Brown, 27. Johnson, 44. Kučerov (Palát) - 26. Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Johnson, 3. Bishop (všichni Tampa).