Jágr a Židlický rozhodli o výhře Devils, skórovali i Plekanec, Krejčí a Jaškin

Hokejisté New Jersey Devils přerušili v NHL sérii čtyř porážek. Gólově se na tom podíleli i Češi Marek Židlický a Jaromír Jágr, který rozhodl zápas v prodloužení. Tomáš Plekanec vstřelil svůj pátý gól v sezoně, prosadili se i David Krejčí a Dmitrij Jaškin. Brankář Michal Neuvirth výrazně pomohl k vítězství Buffala.

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey | Zdroj: Reuters

Devils po druhé třetině zápasu s Ottawou vedli 2:1 díky prvnímu zásahu Marka Židlického v sezoně. Český obránce využil přesilovou hru a asistenci Patrika Eliáše. Ottawa ale ve třetí části hry srovnala přesilovkovým gólem Bobbyho Ryana, Milan Michálek si při jeho gólu připsal druhou gólovou přihrávku v zápase.

V prodloužení mělo New Jersey další početní výhodu a během ní přišla chvíle Jaromíra Jágra, který na modré čáře převzal Gelinasův pas, najel do útočného pásma a střelou zpoza obránce prostřelil Robina Lehnera v brance Senators. Devils vyhráli 3:2.

Svůj druhý gól v NHL si připsal jednadvacetiletý Dmitrij Jaškin v dresu St. Louis Blues. Svou střelou ve 40. minutě duelu proti Chicagu zvyšoval už na 3:1 a stal se tak autorem vítězné branky. Blackhawks totiž ve třetí třetině pouze snížili na 3:2.

Vítězný gól zaznamenal také David Krejčí z Bostonu, jehož Bruins porazili Toronto 4:1. Český útočník využil ve 36. minutě zápasu svou rychlost, dostal se až před branku Maple Leaf, procpal puk přes brankáře Berniera a zvýšil na 2:0.

Plekanec má pátý gól, Neuvirth první výhru

Montreal Canadiens doma porazili New York Rangers 3:1. Skóre utkání otevřel svým pátým zásahem v sezoně Tomáš Plekanec, který jel s Maxem Pattiorettym sám na brankáře. Rychlými přihrávkami rozpohybovali gólmana Rangers Lundqvista a Plekanec zakončoval do odkryté branky.

Detroit sice na ledě Philadelphie po první třetině vedl i díky přihrávce Andreje Nestrašila, pak ale začal úřadovat Jakub Voráček, který svou osmou a devátou asistencí v sezoně režíroval obrat v zápasu. Flyers vyhráli 4:2 a Voráček byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Ocenění za první hvězdu zápasu získal také brankář Buffala Michal Neuvirth, který kryl 29 ze 30 střel San Jose Sharks. Neuvirth vychytal první výhru v sezoně.

Brankář Michal Neuvirth pustil pouze jednu střelu Sharks a byl vyhlášen první hvězdou zápasu | Foto: Reuters

Statistika NHL:
San Jose - Buffalo 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Burns - 44. Hodgson, 46. Deslauriers. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 30 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 30:15. Diváci: 17.370. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Deslauriers, 3. Weber (všichni Buffalo).

Toronto - Boston 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Pánik - 4. Söderberg, 36. Krejčí, 43. Campbell, 45. Hamilton. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19.132. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).

Montreal - NY Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Plekanec, 32. Eller, 47. Pacioretty - 18. Hagelin. Střely na branku: 30:35. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Eller (oba Montreal), 3. Duclair (Rangers).

Ottawa - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 31. Chiasson (M. Michálek), 54. Ryan (M. Michálek) - 32. Severson, 37. Židlický (Eliáš), 64. Jágr. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.266. Hvězdy zápasu: 1. Schneider (New Jersey), 2. Ryan (Ottawa), 3. Severson (New Jersey).

NY Islanders - Dallas 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky: 50., 56. a 60. Nielsen, 6. Lee, 19. Kuljomin, 22. Nelson, 37. Višňovský - 14. Fiddler, 26. Seguin, 27. Spezza, 36. Roussel, 56. Horcoff. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15.208. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Islanders), 2. Spezza (Dallas), 3. Kulemin (Islanders).

Calgary - Washington 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 20. Wideman (Hudler) - 12. a 26. Ward, 41. Bäckström. Střely na branku: 21:30. Diváci: 19.095. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Green, 3. Bäckström (všichni Washington).

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 13. Schwartz, 39. Reaves, 40. Jaškin - 2. Sharp, 43. Versteeg. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Sharp (Chicago).

Nashville - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Crosby, 43. Malkin, 46. Dupuis. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.218. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Tampa Bay 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Branky: 18. a 54. Zucker, 8. Scandella, 9. M. Koivu, 13. Haula, 23. Parise, 32. Spurgeon - 12. Stralman, 37. Kučerov. Střely na branku: 22:19. Diváci: 18.884. Hvězdy zápasu: 1. Scandella, 2. Zucker, 3. Suter (všichni Minnesota).

Arizona - Florida 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 50. Hodgman, 63. Ekman-Larsson - 42. Pirri (Fleischmann). Střely na branku: 41:24. Diváci: 13.202. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hodgman (všichni Arizona).

Philadelphia - Detroit 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 47. a 60. Raffl (na první Voráček), 39. Grossmann, 52. Schenn (Voráček) - 16. Sheahan (Nestrašil), 47. Dacjuk. Střely na branku: 17:37. Diváci: 19.867. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Grossmann (Philadelphia).