Jágr má dvě asistence, Florida ale prohrála. Osmý gól v sezoně vstřelil Nestrašil

Jaromír Jágr si v nočním programu hokejové NHL připsal dva kanadské body za stejný počet asistencí. Floridě to ale na domácí výhru nestačilo, St. Louis podlehla 3:5. Andrej Nestrašil svým osmým gólem v sezoně poslal zápas Caroliny s Pittsburghem do prodloužení, ani v něm se ale nerozhodlo a Tučňáci tak slavili výhru 2:1 až po nájezdech. Prohru 2:3 také na nájezdy s Coloradem neodvrátil ani brankář Detroitu Petr Mrázek, který kryl dalších 19 střel.

Andrej Nestrašil poslal zápas Caroliny s Pittsburghem do prodloužení, rozhodly ale až nájezdy a Tučňáci slavili výhru 2:1 | Zdroj: Reuters

Panteři před zápasem s Blues prohráli v základní hrací době jediný z předchozích třinácti zápasů na vlastním ledě. A dobře začali i proti St. Louis, když po pěti minutách hry poslal domácí do vedení Derek MacKenzie. Jenže v posledních osmi minutách první třetiny hosté skóre třemi góly otočili.

Od druhé části nahradil Roberta Luonga v brance Floridy Al Montoya a ve 28. minutě rovněž kapituloval po trefě Vladimira Tarasenka. Po dvou akcích, na jejichž počátku stál Jágr, sice Panthers dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, v 53. minutě ale Alexander Steen upravil na konečných 3:5.

Carolina dlouho nemohla vyzrát na Marca-Andreho Fleuryho a od 36. minuty prohrávala s Pittsburghem 0:1. Až pět minut před koncem třetí třetiny zkusil gólmana Tučňáků překvapit Nestrašil střelou od pravého mantinelu a vyrovnal na 1:1.

V prodloužení se ale nerozhodlo a v penaltovém rozstřelu pak rozhodl o výhře hostů Kris Letang, který byl ve třetí sérii nájezdů jediným úspěšným střelcem.

Po třech zápasech skončila vítězná série Detroitu, který prohrál 2:3 po nájezdech s Coloradem. Petr Mrázek pustil během 65 minut dva góly z 21 střel, v závěrečném rozstřelu pak inkasoval dvakrát ze čtyř nájezdů. Hlavní hvězdou večera byl jeho protějšek Semjon Varlamov, který si připsal 43 zákroků.

Jediným Čechem, který bodoval a zároveň se mohl radovat z výhry, byl Andrej Šustr. Ten se přihrávkou podílel na vítězství Tampy nad Nashvillem 4:3 v prodloužení.

Výsledky NHL
Buffalo - Montreal 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)
Branky: 20. a 60. E. Kane, 23. a 38. z trest. střílení M. Foligno, 13. Legwand, 22. Gorges - 4. a 27. Andrighetto, 25. a 40. Galchenyuk. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. M. Foligno, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. Andrighetto (Montreal).

NY Rangers - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Stalberg, 28. Stepan, 30. Zuccarello, 56. Hayes - 1., 36. a 60. Kopitar, 12. Gáborík, 64. Pearson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Zuccarello (Rangers).

Carolina - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Nestrašil - 36. Kessel, rozh. nájezd Letang. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.783. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Nestrašil, 3. Ward (oba Carolina).

Arizona - Calgary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 4. a 58. Doan, 27. Ekman-Larsson, 29. Duclair - 51. Colborne. Střely na branku: 35:27. Diváci: 13.643. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Stone, 3. Domingue (všichni Arizona).

Tampa Bay - Nashville 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Brown (Šustr), 31. Kučerov, 60. Stamkos, 62. Johnson - 10. Fisher, 45. Neal, 48. Forsberg. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Stamkos (oba Tampa), 3. Josi (Nashville).

Florida - St. Louis 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Branky: 6. MacKenzie, 31. Ekblad (Jágr), 51. Huberdeau (Jágr) - 13. Backes, 16. Schwartz, 20. Fabbri, 29. Tarasenko, 53. Steen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.904. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Huberdeau (Florida).

Detroit - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Ericsson, 50. Dacjuk - 46. a rozh. nájezd Comeau, 10. Duchene. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 45:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Comeau (oba Colorado), 3. Abdelkader (Detroit).