Jágr po měsíci skóroval a dotáhl Floridu k vítězství. Hanzal dal vítězný gól Arizony

Jaromír Jágr se v NHL probudil. Po třinácti zápasech poprvé skóroval, navíc přidal dvě asistence a zařídil výhru Floridy v Ottawě 4:1. Prosadil se i Martin Hanzal, který vstřelil po přihrávce Radima Vrbaty vítězný gól Arizony Coyotes proti San Jose.

Jaromír Jágr dal teprve druhý gól v sezoně

Jaromír Jágr dal teprve druhý gól v sezoně | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr neskóroval 13 zápasů v řadě, jenže v Ottawě se prosadil už po 25 sekundách hry. V přečíslení dvou proti jednomu sice obránce stihl změnit smět přihrávky od Barkova, jenže „osmašedesátka“ bleskově nastavila puku bekhendovou stranu hole a otevřela skóre.

O deset minut později si připsal i asistenci u premiérové sezónní trefy Jussiho Jokinena. Největší hvězdou zápasu byl ale gólman Roberto Luongo, který chytil 39 ze 40 domácích střel. „Měli jsme velké štěstí. Roberto chytil tři nebo 4 góly,“ řekl Jaromír Jágr po zápase.

Nejstarší hráč NHL se do statistik zapsal ještě jednou. 10 minut před koncem vybojoval puk pro Dereka MacKenzieho. Zažil tak první tříbodový večer v sezoně.

Arizona vedla proti San Jose Sharks po dvou třetinách 2:0, jenže během deseti minut poslední části hry o nadějné vedení přišla a zápas šel do prodloužení. Tam rozhodli dva Češi.

Radim Vrbata získal puk pro Goligoského a jeho nahození tečoval Martin Hanzal v letu mimo dosah gólmana Jonese.

Vancouver mohl proti silnému Chicagu potvrdit částečný nárůst formy, po dvou třetinách vedl už 3:0, jenže Kosatkám se ani v této sezoně nedaří o náskok přišly. Jednu asistenci si připsal Michal Kempný, díky jehož důrazu se k puku dostal Vinnie Hinostroza a snížil na 2:3.

4 minuty před koncem vyrovnal Ryan Hartmann a po 4 minutách prodloužení rozhodl svým 510 gólem v kariéře slovenský veterán Marián Hossa.

Statistika NHL:

Los Angeles - New Jersey 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 25. Martinez, 39. Pearson, 41. Carter, 60. Muzzin - 4. Moore, 58. Lappin. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 36. Eaves, 37. Jamie Benn - 3., 27. a 47. McDavid, 12. Pitlick, 26. Klefbom. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.352. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Talbot, 3. Puljujärvi (všichni Edmonton).

Buffalo - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Carrier, rozhodující sam. nájezd O'Reilly - 46. Crosby. Střely na branku: 33:47. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Fedun, 3. Carrier (všichni Buffalo).

Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Byron, 21. Galchenyuk - 29. Nylander. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).

Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. Beleskey, 32. Marchand, 38. Bergeron (Krejčí), 42. Schaller - 58. Lowry. Střely na branku: 38:12. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Bergeron, 3. Beleskey (všichni Boston).

Arizona - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Rieder, 28. Domi (Hanzal), 62. Hanzal (Vrbata) - 41. Pavelski, 51. Wingels. Střely na branku: 26:45. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Smith, 3. Domi (všichni Arizona).

St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 24. Perron, 48. Brodziak, 52. Tarasenko - 29. Ribeiro. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Perron, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Coyle, 27. Graovac - 44. Rantanen, 47. Söderberg, 50. MacKinnon. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.238. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Pickard (oba Colorado), 3. Coyle (Minnesota).

Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Pageau - 1. Jágr, 13. Jokinen (Jágr), 36. Marchessault, 50. MacKenzie (Jágr). Střely na branku: 40:23. Diváci: 14.132. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Jágr (oba Florida), 3. Pageau (Ottawa).

Vancouver - Chicago 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 14. Eriksson, 38. Horvat, 39. Sutter - 43. Panarin, 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman, 65. Hossa. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Horvat (Vancouver).