Jágr s Hudlerem se gólově podíleli na vítězství Floridy, trefil se i Hertl

V nočních zápasech hokejové NHL se na listiny střelců zapsali tři Češi. Jaromír Jágr, který měl i asistenci, spolu s Jiřím Hudlerem přispěl k výhře Floridy 5:2 na ledě Tampy. Zásah Tomáše Hertla naopak San Jose k bodům nepomohl, Sharks doma podlehli Dallasu 2:4. David Krejčí z Bostonu se blýskl dvěma asistencemi, díky nimž Bruins otočili v Torontu.

Jaromír Jágr má v NHL už 1850 bodů

Jaromír Jágr má v NHL už 1850 bodů | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr svou 25. brankou v letošním ročníku NHL potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha v zámoří.

Florida sice od konce 6. minuty prohrávala s Tampou po přesilovkovém gólu Tylera Johnsona, jemuž asistoval Ondřej Palát, ale během necelých pěti minut zvládla obrat.

Před první sirénou se v početní převaze za stavu 1:1 prosadil Jaromír Jágr a Panthers už své vedení ve zbytku zápasu nepustili. Čtyřiačtyřicetiletý útočník v úvodu třetí třetiny byl i u zásahu Jonathana Huberdeaua na 3:1, na který přihrával.

Jiří Hudler si ve svém dvanáctém startu za Floridu připsal pátou trefu. Florida nakonec Tampu na jejím ledě přehrála 5:2.

Souboj San Jose s Dallasem lépe začal hostující Aleš Hemský, jenž asistoval u úvodní branky. Stars si vytvořili třígólový náskok, jenže Sharks se ve třetí třetině vrátili do zápasu.

Joel Ward a Tomáš Hertl snížili na 2:3, Dallas však své vedení udržel a v závěru duelu završil na konečných 4:2.

David Krejčí dvěma asistencemi přispěl k výhře Bostonu 3:1 v Torontu. Maple Leafs vedli ale Bruins ve druhé třetině otočili. Krejčí přihrával na druhou a třetí branku.

Jednu gólovou přihrávku zaznamenal Michal Rozsíval. S Chicagem uspěl na ledě Calgary, které Black Hawks podlehlo 1:4.

Martin Hanzal asistoval u vítězného zásahu Arizony proti Philadelphii (2:1), utkání ovšem nedohrál. Ve třetí třetině obdržel za naražení na hrazení trest na pět minut plus do konce zápasu.

Výsledky NHL:

San Jose - Dallas 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Ward, 46. Hertl - 16. a 25. Janmark (na první Hemský), 35. Sharp, 59. Jamie Benn. Střely na branku: 36:17. Diváci: 16 439. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Spezza, 3. Niemi (všichni Dallas).

Toronto - Boston 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 17. B. Smith - 23. Bergeron, 47. Chára (Krejčí), 60. Beleskey (Krejčí). Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 185. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Bernier (Toronto), 3. Chára (Boston).

Montreal - NY Rangers 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)
Branky: 13. Eller, 36. Danault - 29. a 31. Kreider, 4. Miller, 22. Brassard, 40. Stepan. Střely na branku: 26:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Kreider, 3. Stepan (všichni Rangers).

Los Angeles - Edmonton 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)
Branky: 1. a 24. Toffoli, 11. a 60. Carter, 34. Andreoff, 38. Lewis - 50. a 57. Maroon, 1. Eberle, 10. McDavid. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Lucic, 3. Carter (všichni Los Angeles).

Tampa Bay - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 6. Johnson (Palát), 57. Stamkos - 14. Trocheck, 19. Jágr, 36. Hudler, 45. Huberdeau (Jágr), 60. Jokinen. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau, 3. Jágr (všichni Florida).

Washington - St. Louis 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 25. Brodziak, 32. Parayko, 33. Tarasenko, 58. Berglund. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Parayko, 3. Brodziak (všichni St. Louis).

Carolina - NY Islanders 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 21. Rask, 26. Skinner, 29. McClement - 41. a 65. Clutterbuck, 2. Okposo, 16. Kuljomin. Střely na branku: 36:31. Diváci: 11 636. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Kuljomin (oba Islanders), 3. Skinner (Carolina).

Nashville - Columbus 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 4. Neal, 18. Ekholm, 27. C. Smith, 35. Weber, 41. Järnkrok - 12. Jenner. Střely na branku: 48:19. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Weber, 3. Neal (všichni Nashville).

Calgary - Chicago 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. D. Hamilton - 26. a 59. Ladd, 40. Shaw (Rozsíval), 60. Teräväinen. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Ortio (Calgary), 3. Shaw (Chicago).

Arizona - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 36. Doan, 40. Stone (Hanzal) - 60. Couturier. Střely na branku: 17:35. Diváci: 16 002. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Z. Michálek, 3. Gordon (všichni Arizona).

Ottawa - Anaheim 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 20. Hoffman, 21. Karlsson, 37. Neil - 46. Getzlaf, 52. Silfverberg, 60. Lindholm, 63. Rakell. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18 162. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Neil (Ottawa).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít