Jágr tečí z vlastní třetiny zpečetil výhru Floridy, skóroval také Hertl

Jaromír Jágr svým dvacátým čtvrtým gólem v sezoně potvrdil vítězství Floridy v Torontu 4:1, na gól v dresu Panthers přihrál také Jiří Hudler. Trefa Tomáš Hertla nezabránila prohře San Jose v Arizoně.

Jaromír Jágr vstřelil Torontu svůj 24. gól v sezoně

Jaromír Jágr vstřelil Torontu svůj 24. gól v sezoně | Zdroj: Reuters

Toronto bylo proti Floridě v první třetině střelecky aktivnější, po přestávce ale zažil šťastnou desetiminutovky Jussi Jokkinen. Dvě nahození finského útočníka si Laich a Smith srazili za vlastního brankáře, Florida tak získala dvougólový náskok.

Více než dvě minuty před koncem zkusili Maple Leafs a uzamkli Pantery v jejich třetině. Jaromír Jágr ale ještě před vlastní modrou čárou tečoval Campbellovo nahození tak šikovně, že z toho byl 24. gól 44letého útočníka v sezoně.

Prázdnou branku trefil ještě Teddy Purcell po přihrávce Jiřího Hudlera, uzavřel tak skóre na 4:1 pro Floridu.

Prosadil se také Tomáš Hertl, který pět minut před koncem druhé třetiny osvědčil, jak se umí orientovat před brankou soupeře. Našel si vyražený puk vyražený Mikem Smithem z Arizony a svým 17. gólem v sezoně vyrovnal na 1:1.

Český mladík byl ale jediným střelcem Sharks a Kojoti v posledních dvou minutách základní hrací doby rozhodli brankami Doana a Vermetta o výhře 3:1.

Stejným skóre zvítězil také Detroit v Columbusu. V brance Red Wings ale chyběl Petr Mrázek, který se potýká s nemocí. Jeho zástupce Jimmy Howard si připsal 27 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Detroit se díky dvěma bodům posunul před Philadelphii na pozici zaručující play-off.

Statistika NHL:

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 37. Rielly - 21. a 30. Jokinen, 58. Jágr, 60. Purcell (Hudler). Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Jokinen (Florida), 2. Rielly (Toronto), 3. Luongo (Florida).

Arizona - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. Stone, 59. Doan, 60. Vermette - 35. Hertl. Střely na branku: 22:28. Diváci: 13.005. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Doan, 3. Stone (všichni Arizona).

New Jersey - Minnesota 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Branky: 1. a 23. Smith-Pelly, 2. a 33. Sislo, 33. a 48. Henrique, 18. Boucher - 15. Niederreiter, 30. Spurgeon, 45. Fontaine, 56. Koivu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 15.114. Hvězdy zápasu: 1. Smith-Pelly, 2. Sislo, 3. Kennedy (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Carolina 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 14. a 38. Crosby, 33. Kessel, 54. Bonino - 1. Di Giuseppe, 6. Nash. Střely na branku: 48:33. Diváci: 18.455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Cole, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).

Columbus - Detroit 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Wennberg - 11. Glendening, 48. Zetterberg, 53. Helm. Střely na branku: 28:22. Diváci: 14.415. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Glendening, 3. Zetterberg (všichni Detroit).

Los Angeles - NY Rangers 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 56. a 62. Kopitar, 12. Brown, 45. Clifford - 12. Miller, 34. Boyle, 43. Hayes. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Brown (oba Los Angeles), 3. Miller (Rangers).

Nashville - NY Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. Neal, 29. Ellis, 30. Johansen, 60. Watson - 27. Pulock, 42. Nelson. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Neal, 3. Ellis (všichni Nashville).

Dallas - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 26. a 52. Jamie Benn, 15. Spezza, 50. Johns - 24. a 38. Stamkos, 13. Kučerov (Šustr). Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Stamkos (Tampa), 3. Eakin (Dallas).