Jágr ukončil sérii zápasů bez bodu, Florida však prohrála

Dvě protichůdné série skončily pro hokejovou Floridu v nočním zápase na ledě New Jersey. Jaromír Jágr po čtyřech zápasech bodoval, když si připsal dvě asistence, Panthers ale po pěti vítězstvích v řadě prohráli. Kromě Jágra se prosadil i útočník Caroliny Andrej Nestrašil.

Jaromír Jágr (druhý zleva) se se spoluhráči raduje z gólu, Panthers však prohrálI | Zdroj: Reuters

Florida má za sebou úspěšnou cestu po ledech soupeřů, v posledním zápase před návratem však podlehla New Jersey 2:4. Poprvé se na „tripu“ prosadil Jaromír Jágr, který přihrál na oba góly svého týmu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Obě přihrávky kladenského rodáka na ledě jednoho z jeho bývalých týmů pomohly dotáhnout se Floridě na jednogólovou ztrátu. Na začátku druhé třetiny přihrál po buly Aaronu Ekbladovi, který se prosadil od modré čáry, o 12 minut později připravil puk Huberdeauovi ke snížení na 2:3.

Na ledě strávil Jágr téměř 19 minut, jeho jediná střela na branku však gólem neskončila, a tak stále čeká na svůj 731. gól, čímž by v historických statistikách vyrovnal Marcela Dionneho.

Pořadí nejlepších střelců historie NHL - Jaromír Jágr 730 gólů | Foto: Český rozhlas

Druhým Čechem, který se v nočních zápasech zapsal mezi asistenty, byl centr Caroliny Andrej Nestrašil. Proti Arizoně 4 minuty před koncem připravil střeleckou pozici Ronu Hainseymu, který vyrovnal na 4:4. Český útočník má z posledních šesti zápasů šest bodů.

O vítězství Hurricanes rozhodl 17 sekund před závěrečnou sirénou v přesilovce Justin Faulk.

NHL:
Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Branky: 3. Versteeg, 19. McClement, 27. E. Staal, 56. Hainsey (Nestrašil), 60. Faulk - 1. Rieder, 17. Grossmann, 47. Elliott, 54. Vermette. Střely na branku: 18:23. Diváci: 9021. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Lindholm, 3. Faulk (všichni Carolina).

Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Hossa, 41. Teräväinen, 59. Panarin - 26. Thorburn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21 749. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Stempniak, 13. Palmieri, 24. Henrique, 47. Cammalleri - 21. Ekblad (Jágr), 34. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 18:36. Diváci: 13 643. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Jágr (Florida).

Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 10. Purcell, 17. Eberle, 19. Hall, 38. Gazdic - 7. Eichel, 34. O'Reilly. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Hall, 3. Purcell (všichni Edmonton).

Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Perry, 36. Stewart - 4. Määttä. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15 836. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).

NY Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. a 51. Brassard, 9. McDonagh, 59. Fast - 27. Methot. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Brassard, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Andreoff, 21. McNabb, 24. Lucic - 21. Boyle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).