Jágr vstřelil třináctý gól v sezoně. Florida ale opět utrpěla domácí prohru

Jaromír Jágr vstřelil v sobotním zápase proti Minnesotě svůj 13. gól v probíhající sezoně, výhry Floridy se však nedočkal. Panterům se tak po čtvrté porážce v řadě opět vzdálily příčky zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. V dresu Minnesoty, která vyhrála 7:4 a upevnila si díky tomu první příčku v tabulce Západní konference, si jednu asistenci připsal Martin Hanzal.

Hokejisté Floridy nestačili na Minnesotu

Hokejisté Floridy nestačili na Minnesotu | Zdroj: Reuters

Hokejisté Floridy ve druhé polovině února absolvovali úspěšný trip po západním pobřeží USA, když se radovali z pěti výher ve stejném počtu duelů. V posledních osmi zápasech, které až na jednu výjimku odehráli před vlastním publikem, ale sedmkrát prohráli a jejich šance na účast v play-off klesají.

Body floridský celek nevybojoval ani v nočním zápase s Minnesotou, a to navzdory tomu, že ještě necelých 15 minut před konce zápasu vedl 4:3. Jeden gól Panterů obstaral Jaromír Jágr, který ve druhé třetině po objetí branky soupeře překonal gólmana Kuempera a vyrovnával na 3:3.

Závěr utkání ale vyšel lépe Minnesotě, která v posledních minutách dokonala obrat a zvítězila 7:4. Jedním bodem za asistenci vítězství Wild podpořil Martin Hanzal, pro něhož to byl čtvrtý bod v novém působišti, kde působí od konce února.

Ve sledovaném duelu mezi Pittsburghem a Edmontonem brali vítězství hostující Penguins. Vidět byly i největší hvězdy NHL – edmontonský Connor McDavid a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Oba se totiž trefili v penaltovém rozstřelu, první jmenovaný se navíc prosadil i ze hry. Výhru ale oslavil zkušenější Crosby, jehož týmu bonusový bod v nájezdech vystřelil Phil Kessel.

Výsledky NHL:
Columbus - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 7. D. Savard, 18. N. Foligno, 39. Gagner, 55. Jenner - 3. Rodrigues, 25. Gorges, 46. Ristolainen. Střely na branku: 39:32. Diváci: 17.530. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Gagner, 3. D. Savard (všichni Columbus).

Detroit - Chicago 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 36. a 56. Tatar, 17. Ouellet, 20. Athanasiou - 5. Panarin, 40. Van Riemsdyk. Střely na branku: 29:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Tatar, 3. Nyquist (všichni Detroit).

Edmonton - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Desharnais, 53. McDavid - 6. Bonino, 18. Malkin, rozhodující sam. nájezd Kessel. Střely na branku: 43:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Talbot (Edmonton).

St. Louis - Anaheim 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 1. Tarasenko, 25. Reaves, 41. Stastny, 60. Edmundson - 12. Rakell, 19. Wagner, 50. Silfverberg. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.358. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).

Florida - Minnesota 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
Branky: 15. Marchessault, 19. Pysyk, 32. Jágr, 43. Barkov - 29. a 46. E. Staal, 8. Zucker, 31. Pominville (Hanzal), 55. Parise, 59. Mikael Granlund, 60. Coyle. Střely na branku: 40:46. Diváci: 16.232. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. E. Staal (oba Minnesota), 3. Pysyk (Florida).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít