Jágr začal sezonu dvěma asistencemi, Plekanec dal znovu gól

Hokejista Jaromír Jágr pomohl New Jersey k výhře 6:4 ve Philadelphii dvěma asistencemi. Díky nim se tak osamostatnil v historické tabulce produktivity NHL na šestém místě. Dohromady už nasbíral 1757 bodů. I ve svém druhém utkání v této sezoně NHL se trefili Tomáš Plekanec a Jiří Hudler.

Tomáš Plekanec si potřetí v sezóně užil radost ze svého gólu

Tomáš Plekanec si potřetí v sezóně užil radost ze svého gólu | Zdroj: Reuters

Čeští hokejisté byli v dresu New Jersey hlavně v posledních dvou třetinách vidět. Ve 26. minutě Jágr od hrazení naslepo střílel a Cammaleri jeho pokus přesně tečoval do horního růžku. Ďáblové se díky tomu dostali do vedení 3:0, ale domácí ještě do konce třetiny vyrovnali na 3:3.

Výhradně českou záležitostí byl následný gól na 4:3. Za asistence Martina Havláta a Marka Židlického se trefil Patrik Eliáš. Poslední gól pak přidal po přihrávce Jágra do prázdné branky Cammaleri.

Po dvou zásazích v prvním utkání proti Torontu se Tomáš Plekanec prosadil i proti Washingtonu. Tentokrát ve třetí třetině vyrovnával na 1:1, potom sice neproměnil samostatný nájezd, ale Montreal i přesto podruhé zvítězil.

Naopak radost, že tentokrát jeho gól pomohl k bodům, může mít Jiří Hudler. Útočník Calgary se prosadil už v první třetině a jeho tým vyhrál 5:2. Naopak pouze gól zmírňující vysokou porážku dal Martin Hanzal Ondřeji Pavelcovi.

Za asistence Zbyňka Michálka a Martina Erata pouze snižoval na 2:6.

Buffalo - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Girgensons - 34. Skille, 53. Atkinson, 58. Anisimov. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18 215. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Bobrovskij (Columbus).

Philadelphia - New Jersey 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky: 40. a 40. Simmonds, 36. Giroux (Voráček), 45. Lecavalier - 26. a 59. Cammalleri (na obě Jágr, na první Židlický), 13. Ryder, 23. Henrique, 45. Eliáš (Židlický, Havlát), 48. Zubrus. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19 801. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Ryder (New Jersey).

Pittsburgh - Anaheim 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 38. Crosby, 6. Hörnqvist, 14. Dupuis, 39. Comeau, 42. Sutter - 28., 33. a 57. Perry, 15. Kesler. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18 633. Hvězdy zápasu: 1. Dupuis, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Perry (Anaheim).

Washington - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Burakovsky - 51. Plekanec, rozhodující sam. nájezd Gallagher. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski (Montreal), 2. Holtby, 3. Orpik (oba Washington).

Detroit - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Abdelkader, 35. Nyquist - 13. Bergeron. Střely na branku: 24:17. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Franzén, 2. DeKeyser (oba Detroit), 3. Rask (Boston).

Tampa Bay - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. T. Johnson, 48. Callahan, 62. Hedman - 26. Gudbranson, 50. Huberdeau. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. T. Johnson (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).

St. Louis - NY Rangers 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Schwartz, 51. Stastny - 5. a 59. Nash, 47. Kreider. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19 183. Hvězdy zápasu: 1. Nash (NY Rangers), 2. Schwartz (St. Louis), 3. Kreider (NY Rangers).

Nashville - Ottawa 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 42. C. Smith, 49. Weber, 51. Nyström - 42. Turris, 54. Chiasson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Forsberg, 3. Gaustad (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Daley, 36. Eakin - 20. Keith, 52. Sharp, rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 768. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Eakin (Dallas).

Minnesota - Colorado 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 15. Pominville, 25. Spurgeon, 28. Parise, 34. Niederreiter, 37. Suter. Střely na branku: 48:16. Diváci: 19 098. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Granlund, 3. Suter (všichni Minnesota).

Edmonton - Calgary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 13. Purcell, 32. Hall - 4., 45. a 55. Raymond (na třetí Hudler), 5. Hudler, 60. Brodie. Střely na branku: 40:26. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Rämö, 3. Colborne (všichni Calgary).

Arizona - Winnipeg 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Boedker, 49. Hanzal (Z. Michálek, Erat) - 7. a 46. Little, 9. a 9. Wheeler, 15. Stuart, 33. Byfuglien. Střely na branku: 28:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 17 125. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Little, 3. Wheeler (oba Winnipeg).

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít