Jágr zazářil dvěma góly a slavil výhru. Gól Pastrňáka Bostonu k vítězství nestačil

V nočních zápasech kanadskoamerické NHL se prosadili dva čeští hokejisté - ten nejstarší a ten nejmladší. Zatímco dva góly 44letého Jaromíra Jágra vedly k vítězství Floridy, branka stále ještě teenagera Davida Pastrňáka Bostonu ke dvěma bodům nepomohla. Gólman Petr Mrázek pak Detroitu vychytal těsnou výhru nad Winnipegem.

Jaromír Jágr při oslavě svého gólu se spoluhráči

Jaromír Jágr při oslavě svého gólu se spoluhráči | Zdroj: Reuters

Hrozbu čtvrté prohry v řadě odvrátili Panteři z Floridy v domácím zápase proti Ottawě. Florida o své suverénní výhře 6:2 rozhodla během druhé třetiny, ve které vstřelila tři góly a získala rozhodující náskok.

Dvěma góly se na vítězství Floridy podílel Jaromír Jágr, jenž ve 14. minutě nejprve střelou z mezikruží otevřel skóre zápasu a poté na začátku třetí třetiny podobným způsobem zvyšoval na 5:2. Jágr tak má na svém kontě po zápase s Ottawou již 51 bodů a podvacáté v kariéře překonal hranici padesáti bodů za sezonu.

Kromě toho český útočník v duelu proti Senátorům ztratil jeden zub, přičemž o část chrupu už jednou proti tomuto kanadskému celku v letošním ročníku přišel.

Svůj desátý gól v sezoně v utkání s Carolinou vstřelil po pěkné nahrávce Davida Krejčího mladý útočník Bostonu David Pastrňák, jenž ve 46. minutě zápasu oklamal gólmana hostů a srovnal stav utkání na 2:2.

Vzhledem k tomu, že ve zbývajících minutách třetí třetiny již gól nepadl, doputoval zápas v Bostonu do prodloužení. V něm pak uspěla Carolina, která zásluhou Di Giuseppeho vybojovala bonusový bod.

Skoro dvoutýdenní čekání na vychytanou výhru ukončil v duelu proti Winnipegu brankář Petr Mrázek, který z 25 střel soupeře za svá záda pustil pouze dvě a velkým dílem se tak podílel na vítězství Red Wings v poměru 3:2.

Výhru 3:2 zaznamenali také hráči Montrealu, kteří pokořili Buffalo. Jejich radost však kalí zranění klíčového beka Canadiens Subbena, jenž si při srážce se spoluhráčem poranil krk a musel být odvezen z ledu ve stabilizované poloze na nosítkách.

Nečekanou domácí porážku 1:2 s Edmontonem musela skousnout Minnesota, která v boji o play-off potřebuje každý bod. Vítězství jednomu z nejslabších týmů v soutěži v závěrečné třetině vystřelil talentovaný nováček Connor McDavid.

V utkání mezi San Jose a New Jersey výhru 3:0 vybojovali hostující Devils, kterým výrazně pomohl gólman Keith Kinkaid, jenž zlikvidoval všech 30 střel soupeře.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Eriksson, 46. Pastrňák (Krejčí) - 6. Lindholm, 29. Gerbe, 62. Di Giuseppe. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Di Giuseppe, 2. Rask (oba Carolina), 3. Pastrňák (Boston).

Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 30. a 40. Galchenyuk, 54. Mitchell - 29. Deslauriers, 46. Gionta. Střely na branku: 34:38. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Barberio (oba Montreal), 3. Eichel (Buffalo).

Detroit - Winnipeg 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Larkin, 33. Ericsson, 56. Abdelkader - 12. Daňo, 17. Myers. Střely na branku: 35:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Abdelkader, 3. Ericsson (všichni Detroit).

Florida - Ottawa 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Branky: 14. a 45. Jágr, 26. Jokinen, 30. Ebklad, 30. Huberdeau, 51. Trocheck - 20. Smith, 27. Karlsson. Střely na branku: 31:28. Diváci: 15.051. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jágr, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Minnesota - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 32. Parise - 10. Korpikoski, 53. McDavid. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19.058. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Kuemper (Minnesota).

San Jose - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 42. a 60. Zajac, 24. Smith-Pelly. Střely na branku: 30:16. Diváci: 16.234. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Gionta, 3. Zajac (všichni New Jersey).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít