Jágrův gól nestačil. Pastrňák dal dva a rozhodl v prodloužení

Češi se výrazně zapsali do statistik nočního zápasu NHL mezi Bostonem a Floridou. Za hosty jednou skóroval Jaromír Jágr, jenže úspěšnější byli Medvědi. David Krejčí na dva góly přihrál, mladík David Pastrňák dva dal, včetně toho vítězného v prodloužení.

David Pastrňák zakončuje. V sezoně vstřelil už 15 gólů

David Pastrňák zakončuje. V sezoně vstřelil už 15 gólů | Zdroj: ČTK

Jako první se bostonskému publiku předvedl David Krejčí. Minutu a půl před koncem první třetiny si vzal puk za brankou a hledal prostor pro přihrávku. Prvního najíždějícího spoluhráče nechal projet a nabil až Schallerovi najíždějícímu z druhé vlny.

Boston vedl, jenže Panthers 10 minut po přestávce vyrovnali. Tentokrát si do ideálního prostoru mezi kruhy najel Jaromír Jágr a gólmana Raska prostřelil svým pátým gólem v sezoně a 754. ve své kariéře v NHL. V historické tabulce ztrácí na třetím místě 6 bodů na Marka Messiera.

Jenže pak začal úřadovat David Pastrňák. Dvacetiletý útočník potvrdil pověst nejlepšího letošního střelce Bostonu. Udělal si prostor před brankou a puk se k němu od mantinelu odrazil ve správnou chvíli.

Bruins tak znovu odskočili na jednobrankový rozdíl, jenže Panteři vyrovnali brankou Aleksandera Barkova. Povedlo se jim zareagovat i na gól Backese, potřetí dorovnal skóre Jason Demers.

Za stavu 3:3 šel zápas do prodloužení, to trvalo jen pár sekund přes minutu. Pak si David Pastrňák převzal puk od Davida Krejčího, v rychlosti udělal kličku obránci a najednou byl sám před Luongem. Gólmana Floridy obelstil forhendovým blafákem a střelou nad beton rozhodl.

O pár sekund později patnáctigólový střelec vjel na led ještě jednou. Přebral si cenu pro první hvězdu zápasu.

Předčasnou vánoční nadílku dostali fanoušci v Pittsburghu. Když Penguins po šesti minutách druhé třetiny prohrávali 2:4, na hezký večer to nevypadalo.

Jenže pak Tučňáci vyměnili gólmana a otočili skóre během šesti minut. V závěru zápasu do prázdné branky na konečných 8:5. dovršil Bryan Rust hattrick.

Statistika NHL:
Boston - Florida 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 37. a 62. Pastrňák (na druhou Krejčí), 19. Schaller (Krejčí), 54. Backes - 30. Jágr, 48. Barkov, 59. Demers. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Backes (oba Boston), 3. Barkov (Florida).

Columbus - Arizona 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 12. a 52. Gagner, 26. Foligno, 56. Werenski - 10. Rieder. Střely na branku: 34:18. Diváci: 11 091. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Atkinson, 3. Foligno (všichni Columbus).

Washington - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. a 63. Johansson, 26. Beagle - 6. Girgensons, 36. Okposo. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Beagle (oba Washington), 3. Ristolainen (Buffalo).

Pittsburgh - Ottawa 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
Branky: 2., 53. z tr. střílení a 58. Rust, 9. Crosby, 29. Cullen, 35. Kessel, 35. Schultz, 42. Malkin - 9. Turris, 14. Karlsson, 22. Stone, 28. Hoffman, 47. Phaneuf. Střely na branku: 46:34. Diváci: 18 414. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).