Jakub Voráček dvakrát asistoval a je aktuálně nejproduktivnějším Čechem NHL

Hokejista Jakub Voráček se dostal čela produktivity českých hráčů v NHL. Útočník Philadelphie pomohl svému týmu dvěma asistencemi k výhře v Pittsburghu 5:3 a v sedmi zápasech si připsal už devět kanadských bodů. Druhý je s osmi body Tomáš Plekanec z Montrealu.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě | Zdroj: Reuters

Útočník Jakub Voráček byl nejprve u vyrovnávací branky Streita v 10. minutě a ve třetí třetině u gólu Umbergera, který poslal Philadelphii do vedení 3:2.

Podruhé v sezoně se dostal do branky Buffala Michal Neuvirth. Ani on ale nepomohl svému týmu k bodům v Anaheimu. Český brankář kryl 30 z 33 střel, ale na ledě nejlepšího týmu Západní konference prohrálo Buffalo 1:4.

Ve třetím nočním zápase nestačili hokejisté Washingtonu na Edmonton. Tým z hlavního města Spojených států prohrál 2:3 a poprvé v sezoně nebodoval.

Zápas mezi Ottawou a Torontem byl kvůli útoku střelce v kanadské metropoli odvolán.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 4. Spaling, 29. Dupuis, 58. Goc - 10. Streit (Voráček), 14. Bellemare, 47. Umberger (Voráček), 49. Read, 60. Couturier
Střely na branku: 25:33

Edmonton - Washington 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 7. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 37. Nikitin - 11. Carlson, 25. Green
Střely na branku: 20:34

Anaheim - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 9., 58. a 59. Perry, 30. Kesler - 55. Ennis
Střely na branku: 34:23
Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít