Jiří Hudler dvakrát asistoval u výhry Calgary, Vancouveru pomohl Vrbata

Český hokejový útočník Jiří Hudler se nejvýrazněji zapsal do statistik nočních zápasů NHL, když zaznamenal 2 gólové přihrávky při jasném vítězství Calgary nad Carolinou. K vítězství přispěl také útočník Vancouveru Radim Vrbata z Vancouveru. Asistence Davida Krejčího pouze zmírnila porážku Bostonu.

Jiří Hudler (vpravo) pomohl radosti Calgary dvěma gólovými přihrávkami

Jiří Hudler (vpravo) pomohl radosti Calgary dvěma gólovými přihrávkami | Zdroj: Reuters

Po asistencích Jiřího Hudlera zvyšoval Sean Monahan v úvodech 2. a 3. třetiny na 3:0, respektive 4:0 pro Flames. Ve 25. minutě připravil svému spoluhráči puk před prázdnou branku Caroliny, ve 44. minutě našel Hudler Monahana zpoza branky. Celkově hráči Flames vyhráli 5:0.

Dařilo se také kosatkám z Vancouveru. Canucks zvítězili v St. Louis 4:1. Čech Radim Vrbata pomohl v 52. Minutě připravit rozdílovou branku na 3:1 pro Lindena Veye.

Pátý bodový zápis v řadě zaznamenal útočník Bostonu David Krejčí. Díky jeho asistenci sice Milan Lucic vyrovnal na konci první části hry na 1:1 zápas s New York Islanders. Hosté ale nakonec zvítězili 3:2. Zápas navíc nedohrál obránce Bostonu Zdeno Chára.

NHL:
Boston - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 19. Lucic (Krejčí), 50. Kelly - 7. Nielsen, 22. Okposo, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Okposo (NY Islanders), 2. Kelly (Boston), 3. Johnson (NY Islanders).

Detroit - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 15. a 60. Kronwall, 58. Zetterberg, 65. Abdelkader - 6. Dupuis, 12. Määttä, 29. Kunitz. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Kronwall (oba Detroit), 3. Dupuis (Pittsburgh).

St. Louis - Vancouver 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 28. Shattenkirk - 1. Higgins, 45. Bonino, 52. Vey (Vrbata), 57. Hansen. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16.099. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Miller, 3. Higgins (všichni Vancouver).

Nashville - Chicago 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 20., 37. a 42. J. Neal - 13. B. Smith, 53. Shaw. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17.157. Hvězdy zápasu: 1. J. Neal, 2. Rinne, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Minnesota - Arizona 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Coyle, 26. Pominville. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.554. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Kuemper, 3. Brodin (všichni Minnesota).

Calgary - Carolina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. a 44. Monahan (na obě Hudler), 19. Wideman, 21. Stajan, 46. Bouma. Střely na branku: 24:16. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Hiller (všichni Calgary).

Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Carter, 36. Kopitar. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter, 3. Regehr (všichni Los Angeles).

San Jose - Columbus 4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
Branky: 15. a 43. Pavelski, 6. Burish, 49. Couture - 29. a 34. Johansen, 33. a 60. Letestu, 52. Foligno. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Columbus), 2. Pavelski (San Jose), 3. Letestu (Columbus).