Jiří Hudler pomohl třemi body k vítězství Calgary nad Torontem

Ve vynikajících výkonech pokračuje v zámořské NHL český hokejista Jiří Hudler. Tentokrát pomohl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Calgary nad Torontem 6:3. Dvě gólové nahrávky si připsal i Aleš Hemský z Dallasu při výhře ve Washingtonu.

Jiří Hudler se raduje z gólu v utkání s Torontem

Jiří Hudler se raduje z gólu v utkání s Torontem | Zdroj: Reuters

Hudler přihrával už v 6. minutě na gól, kterým Gaudreau otevřel skóre utkání. Flames se úvod zápasu vydařil nad očekávání, když v 15. minutě zvyšoval Monahan už na 4:1.

Hned po přestávce připravil Hudler přesnou přihrávkou Monahanovi další trefu a vzápětí při přesilovce určil český hráč konečný výsledek zápasu. Za svůj výkon byl vyhlášený třetí hvězdou utkání.

Calgary se vyhouplo v Západní konferenci už na 5. příčku, ale jistotu účasti v play-off stále nemá. Na devátý Winnipeg má pouze tříbodový náskok.

Aleš Hemský sice přispěl dvěma asistencemi k překvapivému vítězství Dallasu na ledě Washingtonu, ale jeho tým to s postupem do vyřazovacích bojů bude mít hodně těžké. Stars jsou na 11. místě Západní konference a na 8. Los Angeles ztrácí 5 bodů a mají odehráno o dvě utkání víc.

Hemský se podílel na dvou přesilovkových gólech. Nejdříve po jeho asistenci vstřelil první branku zápasu Horcoff, ve druhé třetině zvyšoval po asistenci českého útočníka Fiddler už na 4:1. Hemský byl za svůj výkon vyhlášený první hvězdou utkání.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Ottawa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 52. Kennedy - 27. Puempel, 39. Turris. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.170.

Washington - Dallas 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 12. Glencross, 59. Kuzněcov - 4. Horcoff (Hemský), 17. Sceviour, 28. Seguin, 35. Fiddler (Hemský). Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.506.

Columbus - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. Daňo, 20. Atkinson, 37. Anisimov, 57. Hartnell, rozhodující sam. nájezd Wennberg - 27. Eberle, 33. Roy, 40. Ference, 44. Jakupov. Střely na branku: 31:35. Diváci: 14.317.

Minnesota - Anaheim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 32. Parise - 20. Beauchemin, 34. Silfverberg. Střely na branku: 33:24. Diváci: 19.045.

Calgary - Toronto 6:3 (4:1, 2:1, 0:1)
Branky: 15. a 22. Monahan (na druhou Hudler), 6. Gaudreau (Hudler), 8. Shore, 12. Backlund, 29. Hudler - 25. a 41. Booth, 9. Pánik. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.289.