Jiří Hudler rozhodl v prodloužení o vítězství Calgary ve Philadelphii

Český hokejový útočník Jiří Hudler rozhodl svým dvacátým gólem v sezoně o vítězství Calgary na ledě Philadelphie. Na druhé straně se neprosadil nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček.

Jiří Hudler zažil v NHL svůj první tříbodový večer v sezoně

Jiří Hudler zažil v NHL svůj první tříbodový večer v sezoně | Zdroj: Reuters

Hudler už se podílel asistencí na úvodním gólu utkání, který vstřelil Monahan. Calgary pak odskočilo ve druhé třetině soupeři na rozdíl dvou gólů, ale Flyers dokázali ve třetí části vyrovnat.

O vítězi se tak rozhodovalo v prodloužení. To ukončil v čase 61:23 Jiří Hudler, který se prosadil střelou mezi betony brankáře Masona a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

Calgary se tak stále drží na poslední příčce zajišťující postup do play-off, když má stejně bodů jako deváté Los Angeles a desáté San Jose.

Právě hokejisté San Jose se radovali z vysoké výhry na ledě Vancouveru, kterému k lepšímu výsledku nepomohla ani asistence Radima Vrbaty.

Jednou přihrávkou se podílel na vítězství New Jersey Patrik Eliáš, když hned v 1. minutě zápasu pomohl ke gólu Larssonovi. Ďáblové nakonec porazili Nashville 3:1 a snížili ztrátu na Boston, který drží poslední postupové místo do play-off, na sedm bodů. Bruins ale mají odehráno o dva zápasy méně.

Po jedné asistenci si při výhře Tampy Bay nad Buffalem připsali Šustr s Polákem a jednou gólovou přihrávkou se podílel Fleischmann na výhře Anaheimu v Arizoně.

Ve třetím utkání se na Floridě dočkal porážky Jaromír Jágr. Panthers podlehli Torontu a navíc se jim zranili oba gólmani Al Montoya i Roberto Luongo, který utkání se sebezapřením dochytal.

Výsledky NHL:

New Jersey - Nashville 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Larsson (Eliáš), 4. Gelinas, 59. Cammalleri - 23. Fisher. Střely na branku: 23:34. Diváci: 13.012.

Philadelphia - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 41. Couturier, 49. Streit - 7. Monahan (Hudler), 25. Backlund, 62. Hudler. Střely na branku: 37:26. Diváci: 19.513.

Columbus - Washington 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 36. a 50. Hartnell, 22. Savard - 4. a 44. Ovečkin, 17. Fehr, 23. Wilson, 60. Johansson. Střely na branku: 30:33. Diváci: 12.915.

Tampa Bay - Buffalo 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 17. Stamkos (Šustr), 23. Callahan, 25. Hedman (Palát). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.922.

Florida - Toronto 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Pirri, 34. Ekblad - 25. Bozak, 41. Kadri, 46. Holland. Střely na branku: 42:34. Diváci: 10.198.

Minnesota - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. a 29. Dumba, rozhodující sam. nájezd Coyle - 29. Zibanejad, 32. Ryan. Střely na branku: 38:33. Diváci: 19.054.

Dallas - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 43. Ritchie, 48. Fiddler, 63. Eakin - 16. Bailey, 60. Lee. Střely na branku: 35:37. Diváci: 17.453.

Arizona - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 30. Rieder - 26. a 58. Cogliano, 14. Kesler, 48. Silfverberg (Fleischmann). Střely na branku: 30:35. Diváci: 11.387.

Edmonton - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 34. Gazdic, 46. Purcell - 9. Greene, 20. Lewis, 23. Carter, 37. Clifford, 41. Kopitar. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16.839.

Vancouver - San Jose 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Branky: 22. a 30. H. Sedin (na první Vrbata) - 32. a 58. Nieto, 4. Tierney, 8. Karlsson, 8. Couture, 59. Vlasic. Střely na branku: 28.30. Diváci: 18.535.