Jiří Hudler v NHL zářil při výhře Calgary nad Arizonou, trefil se i Hertl

Nejlepším českým střelcem v hokejové NHL je útočník Calgary Jiří Hudler. V zápase proti Arizoně Coyotes dal už svůj jedenáctý gól, přidal dvě asistence a byl tak u všech gólů svého týmu při výhře 3:0. K vítězství San José pomohl jedním gólem Tomáš Hertl.

Jiří Hudler zažil v NHL svůj první tříbodový večer v sezoně

Jiří Hudler zažil v NHL svůj první tříbodový večer v sezoně | Zdroj: Reuters

Třicetiletý Hudler měl při duelu Calgary Flames proti Arizoně Coyotes nejdřív roli asistenta. Ve 25. minutě zakončil po jeho přihrávce přečíslení dvou na jednoho TJ Brodie, po čtyř minutách třetí třetiny pak ve středním pásmu vybídl Johnnyho Gauderaua a Flames vedli 2:0.

Svůj tříbodový večer korunoval rodák z Olomouce ve 48. minutě, když napodruhé trefil skákavý puk za záda gólmana Dubnyka a uzavřel stav na konečných 3:0. Šlo o jedenáctý Hudlerův gól v sezoně, díky němuž vede tabulku českých střelců. Zaslouženě byl také vyhlášen první hvězdou zápasu.

Svůj pátý gól v sezoně vstřelil po čtyřzápasovém čekání Tomáš Hertl. Čerstvě jednadvacetiletý útočník San José vystihl ve 27. Minutě duelu proti Anaheimu rozehrávku hostujících obránců, navedl si puk na střed kluziště a zvýšil už na 5:1.

Ve skvěle rozehraném zápase se ale Sharks ještě strachovali o vítězství. Ducks snížili na rozdíl jediného gólu a až Matt Nieto rozhodl gólem do prázdné branky o vítězství San José 6:4.

Třetí hvězdou zápasu Chicaga s Los Angeles se stal obránce Michal Rozsíval. Kromě bezchybného výkonu v obraně si ocenění zasloužil i krásnou přihrávkou, po které Brad Richards zakončoval do prázdné branky. Blackhawks nakonec vyhráli 4:1.

Výsledky NHL:
Toronto - Washington 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 21. a 36. Bozak, 15. Rielly, 20. Franson, 31. Clarkson, 57. Lupul - 31. Brouwer, 48. Wilson. Střely na branku: 23:37. Diváci: 19.161. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Lupul, 3. Rielly (všichni Toronto).

Montreal - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 28. Gallagher, 48. Eller, 54. Pacioretty - 55. a rozhodující sam. nájezd Flynn, 15. Girgensons, 46. Stewart. Střely na branku: 44:26. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Flynn (Buffalo), 2. Pacioretty (Montreal), 3. Gionta (Buffalo).

Tampa Bay - Ottawa 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 26. Callahan, 42. Killorn, 49. Morrow, 54. Kučerov - 19. Legwand. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Callahan, 3. Killorn (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - New Jersey 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Kuljomin, 24. Clutterbuck, 60. Cizikas - 15. Brunner. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Clutterbuck, 3. De Haan (všichni NY Islanders).

Carolina - Pittsburgh 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Faulk, 60. Lindholm - 4. Kunitz, 6. Bortuzzo, 56. Ehrhoff. Střely na branku: 34:33. Diváci: 11.225. Hvězdy zápasu: 1. Ehrhoff, 2. Greiss (oba Pittsburgh), 3. Faulk (Carolina).

Nashville - Columbus 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Ribeiro, 58. C. Wilson - 44. Johansen. Střely na branku: 42:22. Diváci: 16.548. Hvězdy zápasu: 1. C. Wilson (Nashville), 2. McElhinney (Columbus), 3. Ribeiro (Nashville).

Minnesota - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 35. Koivu, 40. Parise - 31. a rozhodující sam. nájezd Tarasenko, 55. Backes. Střely na branku: 38:26. Diváci: 19.124. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Koivu (oba Minnesota), 3. Tarasenko (St. Louis).

Colorado - Dallas 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 14. Briere, 20. Eaves, 38. Tanguay, 41. Duchene, 44. Landeskog - 11. Eakin, 17. Iginla. Střely na branku: 47:24. Diváci: 15.761. Hvězdy zápasu: 1. Tanguay, 2. Barrie, 3. Duchene (všichni Colorado).

Arizona - Calgary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. Brodie (Hudler), 45. Gaudreau (Hudler), 48. Hudler. Střely na branku: 26:29. Diváci: 13.530. Hvězdy zápasu: 1. Hudler, 2. Rämö, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Los Angeles - Chicago 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Nolan - 18. a 29. B. Richards (na druhou Rozsíval), 2. Carcillo, 59. Saad. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18.471. Hvězdy zápasu: 1. B. Richards, 2. Versteeg, 3. Rozsíval (všichni Chicago).

San Jose - Anaheim 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Branky: 10. a 14. Couture, 20. Pavelski, 23. Wingels, 27. Hertl, 60. Nieto - 39. a 41. Perry, 11. Beleskey, 45. Getzlaf. Střely na branku: 35:34. Diváci: 17.352. Hvězdy zápasu: 1. Wingels, 2. Couture (oba San Jose), 3. Perry (Anaheim).