Jiří Sekáč vstřelil svůj první gól v NHL, Hertl pomohl San José k bodu

Dvaadvacetiletý hokejový útočník Jiří Sekáč se poprvé prosadil v NHL, bývalý hráč Lva Praha, který si v letní přestávce vybojoval místo v prvním týmu Montrealu, pomohl k vítězství Canadiens 6:4. V zápase San José proti newyorským Islanders se trefil také Tomáš Hertl.

Svůj první gól v NHL vstřelil Jiří Sekáč Bostonu Bruins (ilustrační foto)

Svůj první gól v NHL vstřelil Jiří Sekáč Bostonu Bruins (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Na začátku 39. minuty zápasu byl Jiří Sekáč ve správný čas na správném místě. Byl první u puku odraženého brankářem Bostonu Raskem a dopravil ho do branky. Svým gólem vyrovnal stav zápasu Canadiens s Bruins na 3:3.

O minutu a půl později se po přihrávce Tomáše Plekance prosadil Pierre-Alexandre Parenteau a dostal Montreal do vedení. Plekanec si připsal ještě asistenci u poslední branky zápasu, která pojistila vítězství Canadiens 6:4. Bostonu nepomohly ani dvě asistence Davida Krejčího.

Druhý gól v sezoně zaznamenal Tomáš Hertl ze San José, který v 52. minutě zápasu s Islanders vyrovnal na 3:3. V samostatných nájezdech se ale mladý český útočník neprosadil a Sharks prohráli 3:4.

Poprvé v sezoně prohráli hokejisté New Jersey Devils, kteří sice po první třetině drželi ve Washingtonu remízu 2:2, zbytek zápasu ale ovládli domácí Capitals, kteří zvítězili 6:2.

Statistika NHL:
NY Islanders - San José 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Leddy, 46. Okposo, 49. Bailey, rozhodující sam. nájezd Tavares - 22. Burns, 30. Marleau, 52. Hertl. Střely na branku: 45:23. Diváci: 11 248. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares (oba Islanders), 3. Burns (San Jose).

Pittsburgh - Dallas 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Crosby, 8. Kunitz - 27. Roussel, 58. Jamie Benn, 60. Seguin. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 615. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Kunitz (Pittsburgh).

Montreal - Boston 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky: 28. a 48. Gallagher, 40. a 60. Parenteau (na obě Plekanec), 12. Pacioretty, 39. Sekáč - 10. Chára (Krejčí), 29. Söderberg, 32. Eriksson, 55. Gagne (Krejčí). Střely na branku: 26:29. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Pacioretty, 3. Desharnais (všichni Montreal).

Ottawa - Colorado 5:3 (1:3, 1:0, 3:0)
Branky: 12. Z. Smith, 27. Legwand, 49. Ran, 52. MacArthur, 59. Neil - 2. Tanguay, 10. Mitchell, 18. Landeskog. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19 913. Hvězdy zápasu: 1. MacArthur, 2. Lazar (oba Ottawa), 3. MacKinnon (Colorado).

Washington - New Jersey 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Branky: 1. Ovečkin, 12. Brown, 27. Johansson, 41. Bäckström, 44. Ward, 49. Burakovsky - 11. a 17. Severson. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Niskanen, 3. Bäckström (všichni Washington).

New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. Brassard, rozhodující sam. nájezd Rick Nash - 37. Terry. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Brassard (oba Rangers), 3. Chudobin (Carolina).

Los Angeles - St. Louis 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Carter. Střely na branku: 18:43. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Elliott (St. Louis), 3. Carter (Los Angeles).