Kindlova asistence Floridě nepomohla. Panthers prohráli počtvrté v řadě

Hokejistům Floridy se vzdaluje postup do play-off NHL. Ze čtyřzápasového tripu po venkovních stadionech získali jen dva body za porážky v prodloužení. V noci podlehli Arizoně 2:3, když na první branku přihrával Jakub Kindl. Ondřej Pavelec poprvé po svém návratu z farmy nevychytal Winnipegu výhru.

Jakub Kindl (vpravo) při obranné práci

Jakub Kindl (vpravo) při obranné práci | Zdroj: ČTK

Florida na ledě druhého nejhoršího týmu NHL po první třetině vedla. Jakub Kindl v 15. minutě vystřelil od modré čáry a po následoval závar před brankou, ve kterém se nejlépe orientoval Vincent Trocheck.

Jenže Kojoti se vzchopili a dokázali zápas otočit. Dvěma ranami z dálky během 12 sekund překonali jinak výborného Roberta Luonga Fischer a White.

Panthers sice dokázali ještě ve druhé třetině vyrovnat, víc než bod si ale z posledního zápasu čtyřzápasového tripu neodvezli. Prodloužení rozhodl po 48 vteřinách Tobias Rieder. Tým okolo Jaromíra Jágra prohrál osmé z deseti prodloužení v sezoně.

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec, který po návratu z farmy vychytal výhry nad Arizonou a St. Louis, si proti Anaheimu připsal 24 zákroků.

Jeho tým vedl od 3. minuty 1:0, v 5. minutě však českého gólmana překonal ve vlastním oslabení Logan Shaw a za další minutu a půl otočil skóre Rickard Rakell. Ve 49. minutě zvýšil na 3:1 v přesilové hře Ryan Getzlaf a Jets už pak stihli pouze snížit.

Statistika NHL:
NY Rangers - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Pirri, 34. Puempel, 47. Zuccarello - 39. Nolan, 60. Clifford. Střely na branku: 17:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Puempel (všichni Rangers).

Washington - Carolina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 12. a 29. Orlov, 18. Justin Williams, 39. Kuzněcov, 54. Oshie, 58. Eller - 5. J. Staal. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Burakovsky, 3. Alzner (všichni Washington).

Arizona - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Fischer, 23. White, 61. Rieder - 15. Trocheck (Kindl), 27. Sgarbossa. Střely na branku: 42:25. Diváci: 10.042. Hvězdy zápasu: 1. Rieder, 2. White, 3. Chychrun (všichni Arizona).

Winnipeg - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Copp, 53. Ehlers - 5. Shaw, 6. Rakell, 49. Getzlaf. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg).

Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 31. Iginla, 52. Martinsen - 43., 46., 51. a 57. Marleau, 20. Burns. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.803. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Couture (všichni San Jose).

Toronto - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. a 43. Kadri, 19. Marner, 37. Hyman. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.043. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Marner (všichni Toronto).