Kindlovy dva body Detroitu k vítězství nepomohly. Neuvirth vychytal Buffalu bod

Hokejový obránce Jakub Kindl si v nočním utkání NHL připsal gól a asistenci. Jeho první trefa v sezoně ale Detroitu k výhře nepomohla - Red Wings prohráli v New Yorku s Rangers 3:4 v prodloužení.

Jakub Kindl (vlevo) se žene za pukem v utkání Detroitu s New Yorkem Rangers

Jakub Kindl (vlevo) se žene za pukem v utkání Detroitu s New Yorkem Rangers | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý Kindl se střelecky prosadil ve 2. třetině a upravil tak skóre na 1:2 ve prospěch domácích. Svůj nebývalý produktivní večer Kindl pak završil 8 sekund před koncem základní hrací doby, když společně s Andrejem Nestrašilem asistoval u vyrovnávací trefy Tomáše Tatara.

Rangers ale vítězství přece jen neuteklo. Triumf zajistil Rangers centr Derick Brassard.

Povedené utkání odchytal ve středu Michal Neuvirth. Český brankář kryl v utkání Buffala s Montrealem 31 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Neuvirthův výkon Sabres nakonec k vítězství nestačil, vyrovnaný duel prohráli 1:2 po nájezdech.

V sestavě Montrealu se poprvé od 18. října objevil Jiří Sekáč, po jehož faulu Buffalo využilo ve třetí třetině přesilovku. Rychle tím odpovědělo na úvodní branku zápasu, kterou vstřelil z dorážky Pierre-Alexandre Parenteau. Stejný hráč zazářil i v penaltovém rozuzlení, když Neuvirtha překonal přesnou střelou zápěstím nad lapačku.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 44. Stafford - 41. a rozhodující sam. nájezd Parenteau. Střely na branku: 32:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17 837. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau (Montreal), 2. Neuvirth (Buffalo), 3. Tokarski (Montreal).

NY Rangers - Detroit 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. Nash, 27. St. Louis, 53. Stempniak, 62. Brassard - 33. Kindl, 33. Cleary, 60. Tatar (Nestrašil, Kindl). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Hunwick, 3. Brassard (všichni NY Rangers).

Anaheim - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 30. Beleskey, 39. Etem - 4. a 63. Tavares, 21. Okposo. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16 448. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (NY Islanders), 2. Lindholm, 3. Beleskey (oba Anaheim).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít