Kometa narazila ve Vítkovicích. Extraligoví šampioni z Litvínova padli v Liberci

Zatímco v prvním extraligovém kole brněnští hokejisté začali éru pod trenérem Hadamczikem výhrou 5:2 nad Libercem, ve druhém pokračovaní nejvyšší domácí soutěže sami pět branek dostali, 5:1 je doma porazily Vítkovice. První body ztratil mistr z Litvínova. Na libereckém ledě podlehl Tygrům 1:4. Skóre 8:2 má na úvod soutěže Třinec. Dnes ho vylepšil o vítězství 5:2 v Karlových Varech.

Gólovou radost si vítkovičtí hráči užívali proti Kometě celkem čtyřikrát

Gólovou radost si vítkovičtí hráči užívali proti Kometě celkem čtyřikrát | Zdroj: ČTK

2. kolo hokejové extraligy:

Vítkovice na Brňany vletěly. Uzavřely je v pásmu a po jedenácti minutách vstřelily první gól - prosadil se Olesz. Domácí útočník dal Kometě góly dva a osobní statistiky si vylepšil o stejný počet jako ve čtvrtek proti Hradci Králové.

Jinak vyrovnaný zápas se začal lámat v závěrečné třetině, kdy hosté inkasovali v posledních dvanácti minutách hned třikrát.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Olesz (Štencel, Kudělka), 37. Olesz (Čerešňák, Strapáč), 47. Kudělka (Čerešňák), 52. Zdráhal (Kucsera), 58. M. Hlinka (Kovář, Pastor) - 21. J. Hruška (V. Němec). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc V. Němec (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5471.

Karlovy Vary proti vicemistrovi ze Třince herně nepropadly. Na koncentrovaný výkon Ocelářů ale jejich snaha nestačila. Stejně jako s Plzní, i tentokrát jim soupeř vstřelil pět branek. Po gólu a asistenci přispěli k vítězství červenobílých Klepiš a Doudera.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Haščák (Duda, Sičák), 36. V. Tomeček z trestného střílení - 13. M. Doudera (Plíhal), 14. Klepiš (Polanský, L. Doudera), 26. Dravecký (Polanský, Klepiš), 39. Irgl (Rákos, L. Doudera), 47. Orsava (Hrňa). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3142.

Verva v emotivním utkání v Liberci doplatila na střeleckou nemohoucnost. Naopak stejně aktivní domácí si před brankou hostů vedli přeci jen lépe. Nejvíce jim to u ní vycházelo kolem poslední přestávky. Zejména pak Valskému. Kladenský odchovanec překonal Januse během šesti minut dvakrát.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. Ulrych (Vampola, Birner), 49. Valský (P. Jelínek, Plutnar), 51. Valský (Vitásek), 56. Vampola (Krenželok) - 31. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Ševc (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4496.

Dvě výhry oproti dvěma prohrám aneb Plzeň má v tabulce šest bodů a Pardubice ani jeden. Pod dnešní doplnění rovnice se výrazně podepsal Dominik Kubalík. Radoval se z hattricku.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Čáslava (Divíšek, Marcinko) - 14. D. Kubalík (Kracík), 39. D. Kubalík (Kracík, Indrák), 42. D. Kubalík (J. Sýkora), 47. Hossa (J. Sýkora, Preisinger). Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 7854.

První výhru po návratu na extraligovou lavičku si užívá Vladimír Růžička. O vítězství Chomutova, nováčka soutěže, rozhodl dvě minuty před koncem utkání útočník Jakub Sklenář

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 46. D. Květoň (Vondrka, V. Růžička ml.), 58. Sklenář (Kämpf) - 50. L. Pabiška (Urban, Kučný). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4692.

Sparta se ve Zlíně nenechala rozhodit tím, že domácí dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2. Třemi góly v řadě zápas naopak zlomila ve svůj prospěch. Berani tak stále čekají na první zisk prvních bodů v sezoně.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. O. Veselý (A. Holík, P. Holík), 26. Žižka (Cibák), 60. A. Holík (Matějíček) - 6. Kumstát (Pech, Sabolič), 13. Přibyl (Čajkovský, Netík), 32. Sabolič (Pech), 40. Polášek (Pech), 45. J. Hlinka (Réway, J. Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 5802.

Se dvěma porážkami a jedním vstřeleným gólem v úvodních dvou kolech vyrazí do Mladé Boleslavi hráči Olomouce. S Hradcem Králové doma prohráli 0:2. Branky dnes na Hané vstřelili Kudrna a Červený.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. J. Kudrna (Frühauf), 60. Červený (T. Knotek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4131.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít