Krejčí a Voráček si připsali v NHL dvě asistence, svým týmům k vítězství ale nepomohli

Aktuálně nejproduktivnější český hokejista v NHL David Krejčí přidal v noci do svých statistik další dvě gólové asistence a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Ani s jeho přispěním ale Boston doma nedokázal bodovat a prohrál se San José 4:5. Na dvě branky přihrál i Jakub Voráček, ale jeho Philadelphia podlehla Los Angeles 2:3 po samostatných nájezdech.

Útočník David Krejčí na začátku druhé třetiny dostal Boston do vedení

Útočník David Krejčí na začátku druhé třetiny dostal Boston do vedení | Zdroj: Reuters

David Krejčí je nejproduktivnějším českým hokejistou probíhajícího ročníku NHL a drží se i v elitní desítce bodování soutěže. Po jeho přihrávce zpoza branky dostal Loui Eriksson na začátku druhé třetiny Boston do vedení 3:2.

V následujících minutách ale hráči San José třemi góly otočili skóre a získali rozhodující náskok. Bruins po asistenci Krejčího už jenom v závěrečné části snížili.

Také Philadelphia po akcích Voráčka dvakrát vedla. Nejdříve kladenský odchovanec rozehrál v přesilové hře z rohu kluziště kombinaci, kterou zakončil Shayne Gostisbehere. Ve druhém případě našel mezi kruhy skórujícího Claudea Girouxe.

Hosté na druhý gól odpověděli až v závěrečné minutě a obrat Kings dokončil v nájezdech Anže Kopitar. V rozstřelu dostal důvěru i Voráček, ale s forhendovým blafákem neuspěl.

Výsledky NHL

Boston - San José 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Branky: 10. Randell, 12. Marchand, 22. Eriksson (Krejčí), 47. Bergeron (Krejčí) - 1. Pavelski, 16. Donskoi, 26. Karlsson, 29. Marleau, 30. Thornton. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Burns (oba San José), 3. Krejčí (Boston).

Buffalo - Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 54. O'Reilly - 1. Ničuškin, 48. Spezza, 59. Seguin. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18 101. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. O'Reilly (Buffalo), 3. Ničuškin (Dallas).

Philadelphia - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Gostisbehere (Voráček), 52. Giroux (Voráček) - 16. McBain, 60. Lucic, rozhodující sam. nájezd Kopitar. Střely na branku: 38:40. Diváci: 18 846. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Giroux, 3. Gostisbehere (oba Philadelphia).

Columbus - St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 25. a 60. Saad, 17. Goloubef - 8. Shattenkirk (Jaškin). Střely na branku: 28:20. Diváci: 12 161. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Atkinson, 3. Goloubef (všichni Columbus).

Pittsburgh - Minnesota 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 29. a 32. Malkin, 2. Perron, 18. Bennett - 13. Granlund, 37. Spurgeon, 43. Koivu. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 495. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Granlund (Minnesota).

Toronto - Colorado 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. a 52. Parenteau, 4. Komarov, 31. Bozak, 56. Van Riemsdyk - 33. Johnson. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19 238. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau, 2. Bozak, 3. Reimer (všichni Toronto).

Nashville - Anaheim 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Weber, 14. Neal, 27. Salomäki - 11. Rakell, 46. Santorelli. Střely na branku: 21:40. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Salomäki, 3. Weber (všichni Nashville).

Calgary - New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Brodie, 14. Stajan, 27. Jones - 25. Farnham, 29. Tootoo. Střely na branku: 30:20. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Stajan, 3. Brodie (všichni Calgary).

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít