Krejčí s Pastrňákem potvrdili výhru Bostonu, Faksa po rvačce asistoval

Hokejista David Krejčí výrazně pomohl v NHL Bostonu k vítězství nad Montrealem. Bruins vyhráli 4:0, Krejčí si připsal gól a asistenci - na jednu branku přihrál i David Pastrňák. Asistenci má i Radek Faksa, ale Dallas i přesto prohrál v Nashvillu 3:5.

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo) | Zdroj: Reuters

Boston prohrál s Montrealem 9 domácích zápasů v řadě, ten desátý ale měl pod kontrolou. Když slovenský veterán Zdeno Chára prostřelil gólmana Price v úvodu druhé třetiny při vlastním oslabení, vedli Bruins už 2:0. Pak se dostali ke slovu i Češi.

Na konci přesilovky po vyloučení Radulova se do gólové akce zapojilo všech pět Medvědů na ledě. Peter Cehlárik už byl před brankou ve střelecké pozici, ale zadovkou připravil jednoduché zakončení Davidu Krejčímu.

U posledního gólu Bostonu na 4:0 zaznamenali Češi obě asistence. David Pastrňák převzal puk v útočném pásmu a po chytré kličce zabil Krejčímu do střelecké pozice. Ten sice trefil pouze zadní mantinel, ale odražený puk vrátil do sítě Frank Vatrano.

Úvod zápasu v Nashvillu byl hodně nervózní a hned během první minuty putovalo pět hráčů na trestnou lavici za rvačku, mezi nimi i Čech v dresu Dallasu Radek Faksa, který povalil na led Vernona Fiddlera a šel si na pět minut sednout.

Nečistý zápas pokračoval i dál a Stars si v přesilovkách vypracovali tříbrankové vedení, na první gól přihrál Faksa ve 13. minutě Jamiemu Bennovi.

Jenže vedení 3:0 Dallasu bojujícímu o postupové pozice nestačilo. Ještě ve druhé třetině snížil Roman Josi a během šesti minut třetí části Predátoři zápas otočili. Jejich vítězství 5:3 potvrdil v závěru Mike Fischer gólem do prázdné branky.

NHL:
New Jersey - San Jose 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 12. Parenteau - 23. a 28. Burns, 32. Thornton, 59. Hertl. Střely na branku: 22:38. Diváci: 16.514. Hvězdy utkání: 1. Burns, 2. Thornton, 3. Labanc (všichni San Jose).

Minnesota - Detroit 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Branky: 4. a 51. Parise, 14. Granlund, 16. Niederreiter, 35. Coyle, 48. Folin - 27. Mantha, 36. Zetterberg, 45. Athanasiou. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.141. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Parise, 3. Olofson (všichni Minnesota).

NY Islanders - Colorado 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 42. a 52. Lee, 13. Leddy, 35. Strome, 54. Chimera - 9. Colborne. Střely na branku: 33:27. Diváci: 14.107. Hvězdy zápasu: 1. Leddy, 2. Tavares, 3. Boychuk (všichni NY Islanders).

Nashville - Dallas 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Branky: 36. a 41. Josi, 45. Järnkrok, 47. Forsberg, 59. Fisher - 13. Jamie Benn (Faksa), 16. Sharp , 33. Shore. Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Forsberg, 3. Järnkrok (všichni Nashville).

Boston - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. McQuaid, 26. Chára, 36. Krejčí, 45. Vatrano (Krejčí, Pastrňák). Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Chára, 3. Cehlarík (všichni Boston).

Buffalo - Vancouver 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky: 5. Ennis, 20. Okposo - 17. a 36. Chaput, 10. Horvat, 25. Burrows. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.876. Hvězdy zápasu: 1. Chaput, 2. Horvat, 3. Burrows (všichni Vancouver).