Krejčí si připsal asistenci, Voráček slavil výhru proti Jágrovi

Útočník David Krejčí z Bostonu si v úterním utkání NHL připsal svou desátou asistenci v sezoně, Bruins ale prohráli se St. Louis 2:4. Žádný další český hokejista se ve čtyřech dosud odehraných zápasech už neprosadil. Naprázdno vyšli ve vzájemném souboji i Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem, více důvodů k radosti měl ale nakonec ten mladší, jehož Philadelphia zvítězila na ledě Floridy 3:1.

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston | Zdroj: Reuters

Krejčí byl u prvního gólu zápasu. V osmé minutě při přesilové hře na modré čáře nabil na střelu Toreymu Krugovi, jehož ránu dorazil do sítě David Backes, který se tak prosadil v premiérovém souboji proti svému bývalému klubu.

V polovině zápasu se pak Bruins dostali do vedení 2:1, když se při Krejčího vyloučení prosadil ve vlastním oslabení Dominic Moore. Jenže hosté ještě do druhé přestávky skóre otočili a na konci zápasu pečetili výhru trefou do prázdné branky.

V duelu Panterů s Letci byl hlavní postavou brankář hostů Steve Mason, který pochytal 38 z 39 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. O čisté konto přišel až dvě minuty před koncem zápasu, kdy už měli Flyers tříbrankový náskok, který získali díky jedné trefě v každé třetině.

Gólem a přihrávkou přispěl k jejich triumfu Wayne Simmonds, Voráček byl na ledě u druhého a třetího gólu, který Philadelphia vstřelila v přesilovce.

Další zápas s nulovým zápisem do statistik má za sebou Tomáš Plekanec, jehož Montreal podlehl v kanadském derby Ottawě 3:4. Český reprezentační útočník tak má po dvaceti zápasech na svém kontě gól a čtyři asistence, což je nejhorší bilance v této fázi sezony v jeho dosavadní kariéře v NHL.

Výsledky NHL:

Toronto - Carolina 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Gardiner - 18. Skinner, 35. Stalberg. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18 893. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Ward (oba Carolina), 3. Andersen (Toronto).

Boston - St. Louis 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 8. Backes (Krejčí), 29. Moore - 24. a 60. Lehterä, 34. Bortuzzo, 37. Stastny. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Backes (Boston), 3. Lehterä (St. Louis).

Montreal - Ottawa 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 21. Weber, 28. Radulov, 43. Galchenyuk - 26. Hoffman, 36. Brassard, 44. Stone, 46. Karlsson. Střely na branku: 39:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Ottawa), 2. Markov (Montreal), 3. Anderson (Ottawa).

Florida - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 59. Smith - 12. Simmonds, 34. Weise, 48. Cousins. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15 515. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Smith (Florida).

Anaheim - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Fowler, 50. Rakell - 12. Pelech, 17. Bailey, rozhodující sam. nájezd Leddy. Střely na branku: 41:35. Diváci: 15 161. Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. Greiss (Islanders), 3. Kaše (Anaheim).