Kuriózní gól drží Zlín ve hře o play-off. Valaši vyhráli ve Vítkovicích

Po úterních dohrávkách hokejové extraligy se všechny týmy srovnají na 48 odehraných zápasech. Na 11. místo se posunul Zlín, který stále bojuje o postup do předkola play-off. Ve Vítkovicím hráčům PSG pomohl k výhře 4:2 i gól, který si dali domácí přes celé hřiště do vlastní prázdné branky. Ve druhé dohrávce porazila Sparta Olomouc 3:1.

Hokejisté Zlína se přiblížili předkolu play-off

Hokejisté Zlína se přiblížili předkolu play-off | Zdroj: ČTK

Zlín před zápasem ztrácel na desáté místo zaručující předkolo play-off 4 body a v dohrávce 42. kola nutně potřeboval ve Vítkovicích vyhrát. Své první šance v ostravské hale nevyužili, pomohli mu až domácí. V 11. minutě při signalizované výhodě rozehrál Roman tak nešťastně, že zamířil do vlastní prázdné branky.

Kuriózní branka Valachy povzbudila a David Šťastný o chvíli později zvýšil ranou od modré čáry už na 2:0, ten samý hráč si 66 vteřin po přestávce najel před branku a prostřelil Bartošáka potřetí.

Ridera, která také zatím nemá postup do vyřazovacích bojů jistý, snížila na 2:3. Ondřej Roman odčinil nešťastný okamžik z úvodu a překonal Kašíka, to samé se povedlo ještě ve třetí třetině Urbancovi. Vyrovnání ale nepřišlo, naopak Bukarts do prázdné branky pojistil Zlínu výhru 4:2.

Hráči PSG poprvé po šesti zápasech naplno bodovali a na desátou Plzeň ztrácí jediný bod. Vyrovnat se jim mohla Olomouc, která v dohrávce 18. kola ještě v polovině zápasu držela na Spartě remízu 1:1, pak se ale prosadili Kudrna a Švrček, kteří zajistili Spartě vítězství 3:1 a samostatné druhé místo v extralize.

Dohrávka 42. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. O. Roman (Tybor, D. Květoň), 49. Urbanec (Klok, P. Zdráhal) - 11. Blaťák, 16. D. Šťastný (Popelka, Kubiš), 22. Šťastný, 59. Bukarts. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:8, navíc D. Květoň 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4781.

Dohrávka 18. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Olomouc 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kumstát (Pech), 31. A. Kudrna (Cingel), 37. Švrček (Uher, A. Kudrna) - 20. Skladaný (Rašner, J. Galvas). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 4579.