Zprávy → Hokej22. října  2016 v 08:31  

Kvalitu lze nahradit týmovým duchem a bojovností, říká spolumajitel hokejové Slavie Pitter

Ilustrační foto - Foto: Daniel Martínek

Ilustrační fotoFoto: Daniel Martínek

Finanční problémy, odchod hlavních opor a přehodnocení cílů pro tuto sezonu. Tak by se dala charakterizovat situace v prvoligové hokejové Slavii. Klub s velkou minulostí a nejasnou budoucností ale nechce tento ročník jen dohrát.

„Cítím od hráčů, že mají chuť bojovat za Slavii, pro některé je to výzva. Ti, kteří tady zůstali, chtějí ukázat, že i Slavia s nimi bude umět vyhrávat a bude umět hrát hokej,“ tvrdí spolumajitel Slavie Vladimír Pitter. 

Na stadionu v Edenu teď tráví více času, úsporná opatření přinesla odchod opor a příchod jiných hráčů. Mluvilo se i o tom, že Slavia bude chtít jen tak dohrát sezonu. Ale ono to s těmi cíli nebude zas tak pesimistické. 

 

Situaci ve Slavii se věnoval reportér ČRo František Kuna

Vložit na svůj web

„Kvalitu můžete týmovým duchem a bojovností nahradit. Já věřím, že tohle tam právě je. Oslovujeme hráče, kteří mají ke Slavii vztah,“ vysvětluje Pitter. 

Ano, i týmový duch může pomoci k tomu, aby se Slavia dostala zpět na výsluní, ale nutní budou i sponzoři. I tak to ale pro klub z Edenu aktuálně není tak hrozné. Konečně po fiasku v Prostějově v podobě prohry 0:13 v sestavě s juniory a dalších bezgólových porážkách přišlo povzbuzení. 

„Teď bylo důležité, že jsme vyhráli v Havířově. Pro hráče je to dobře hlavně psychicky, protože vidí, že to jde. Jsem přesvědčen, že zůstal tým, který je konkurenceschopný v WSM Lize, takže to není žádné torzo nebo odpadlíci, to vůbec ne,“ říká optimisticky majitel hokejové Slavie Vladimír Pitter. Netrpělivě bude vyhlížet další zápas, jenomže bojovat se teď bude muset nejen na ledě, ale asi o mnoho více v kanceláři. 

 

Autor:  František Kuna, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace