Liberec doma porazil rozjetý Zlín. Extraligu vede už o 11 bodů

Liberečtí Bílí Tygři vyhráli už sedmé domácí utkání v řadě. V předehrávce 46. kola hokejové extraligy porazili Zlín 4:2 a jejich vedení v hokejové extralize už je dvojciferené. Druhý Třinec už má odstup 11 bodů.

Vítězný třetí gól Liberce vstřelil Branko Radivojevič

Vítězný třetí gól Liberce vstřelil Branko Radivojevič | Zdroj: ČTK

Rozhodující náskok si Bílí Tygři vypracovali už první třetině díky kombinacím Michala Bulíře a Jakuba Valského. Skóre otevřel Bulíř, když bleskurychle stihl zareagovat na zákrok gólamana Kašíka. Do šatny zvýšil na 2:0 Valský, když přesilovkovou kombinaci zakončoval do odkryté branky.

Gól na 3:0 vstřelil v polovině zápasu Branko Radivojevič, který svou individuální akci ve vlastním oslabení zakončil tesně poté, co jeho spoluhráč Mikyska vyskočil z trestné lavice.

Valaši se nevzdali a chtěli na ledě lídra tabulky ukázat, proč vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Přesilovku využil Kotvan a chvíli po začátku třetí třetiny snížil Okál na rozdíl jediné branky. Ševci se tlačili za vyrovnáním, jejich snahu ale ve 49. minutě utnul chytrou tečí Mário Bližňák.

Liberec vyhrál pátý zápas v řadě a doma zvítězil už v sedmém utkání. Svůj náskok v čele extraligy zvýšil už na 11 bodů a má blízko k obhajobě trofeje pro vítěze základní části.

Předehrávka 46. kola hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Valský), 20. Valský (P. Jelínek, Bulíř), 30. Radivojevič (Bulíř), 49. Bližňák (Ševc) - 36. Kotvan, 41. Okál (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5076.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 25. 1. 2017 20:38