Liberec ztratil doma bod, ale Sparta jeho zaváhání nevyužila. Kometa prohrála i s novým koučem

Poslední kolo hokejové Tipsport extraligy bylo dnes na programu před nadcházející reprezentační přestávkou. Blízko druhé porážky v řadě byli hokejisté Liberce, kteří na poslední chvíli zachraňovali domácí zápas s Mladou Boleslaví. Své bodové konto nerozšířila naopak v tabulce druhá Sparta, která prohrála na ledě Hradce Králové a připravila se o možnost oslavit desáté vítězství v řadě.

Karlovy Vary doma podlehly Pardubicím 0:3

Karlovy Vary doma podlehly Pardubicím 0:3 | Zdroj: ČTK

Poslední Karlovy Vary doma nestačily na Pardubice a připsaly si již šestou porážku z posledních sedmi duelů. V brance hostů vychytanou nulu oslavil gólman Maxwell, který tímto výkonem podpořil svůj tým v boji o desátou příčku zaručující postup do předkola play off.

Úřadující mistři z Litvínova si poradili s Plzní a zvítězili potřetí za sebou. Hokejisté Vervy o zisku tří bodů rozhodli v prostředním dějství, ve kterém v rozmezí necelých 11 minut vstřelili tři góly. O vítěznou branku se ve 24. minutě postaral Viktor Hübl.

Piráti v letošní sezoně laborují s obsazením brankářského postu. V zápase ve Zlíně trenér Chomutova Vladimír Růžička vsadil na Jakuba Čecha, ale ani tento krok hostům nepomohl, když domácí Berani zvítězili v poměru 4:1. Dvěma brankami se na výhře svého týmu podílel Roman Vlach.

Plekanec byl u čtyř branek Montrealu, Frolík nastartoval Calgary

Podruhé v řadě málem klopýtl vedoucí tým extraligy Liberec. Bílí Tygři ještě v 52. minutě, navzdory velké střelecké převaze, prohrávali 2:4, ale v posledních minutách dokázali vstřelit dva góly a dovést zápas do prodloužení. V něm se prosadil liberecký Jakub Valský, jenž se postaral o bonusový bod pro svůj tým.

Hokejisté Mountfieldu nastoupili v zápase proti Spartě ve speciálních retro dresech na oslavu 90 let hokeje v Hradci Králové. Mimořádná sada dresů přinesla domácím štěstí, když Hradečtí porazili pražský tým 4:2 a zabránili jeho jubilejní desáté výhře v řadě.

S novým koučem na střídačce, jímž je Libor Zábranský, se představila Kometa v Olomouci. Hanáci však novice na lavičce Brna, který je zároveň i majitelem klubu, nešetřili a na úvod jeho nové kariéry mu uštědřili porážku 5:2.

Slezské derby vyhrály Vítkovice, které v prodloužení zdolaly Třinec. Hostující Oceláři doplatili na fauly, jelikož oba inkasované góly obdrželi při přesilovce Vítkovic. Vítěznou branku vstřelil slovenský obránce Karol Sloboda.

Výsledky 44. kola hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Nahodil (P. Sýkora, Štajnoch), 40. Nahodil (Orsava, Gregorc), 60. Kaut. Rozhodčí: Hodek, Souček - Jelínek, Pešek. 6:7, navíc Bartek (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2869.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. D. Šťastný (Čachotský, F. Čech), 18. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 31. Říčka (Matějíček, P. Holík), 58. Roman Vlach (Řezníček) - 47. V. Růžička ml. (Valach, Ölvecký). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5191.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. T. Pavelka (R. Hanzl, Martynek), 24. Hübl (Gerhát, Lukeš), 33. Kubát (Trávníček, R. Hanzl) - 59. Poletín (Moravčík). Rozhodčí: Hrubý, Hejduk - Ondráček, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc Trávníček 10 min. a do konce utkání - Johnson, Hollweg oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5437.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bakoš (Šimek, Radivojevič), 33. Šimek (Ševc, Bulíř), 52. Radivojevič (Bulíř, P. Jelínek), 56. Valský (P. Jelínek, Ševc), 63. Valský (Mojžíš) - 14. L. Pabiška (Bárta, Jarůšek), 30. Klimenta (Pacovský, M. Látal), 33. Bárta (Trončinský), 36. Klimenta (Urban, M. Látal). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc J. Vlach - Voráček oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7500.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Rác (Pekr, Vyrůbalík), 25. Laš (Herman, Buc), 29. Húževka (T. Mikúš), 51. Pekr (Houdek, Holec), 59. Vodný (Eberle, Řípa) - 49. Ton (T. Kaberle, Kováčik), 53. V. Němec (Kováčik). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4, navíc Ondrůšek - Kováčik oba na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Kudrna (Šimánek), 26. Šimánek (Courchaine, Mertl), 33. Mertl (J. Kudrna), 60. Dietz - 37. Hamilton, 59. Buchtele (J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:9, navíc Mertl 5 min. a do konce utkání - Sabolič 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6548.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Olesz (Sloboda, Balán), 62. Sloboda (Kolouch, Kudělka) - 28. Polanský (Hrabal, Nosek). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc Dravecký (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8161.