Zprávy → Hokej29. října  2016 v 07:30  

Litvínovský útočník Lukeš zavzpomínal v Třinci na mistrovskou šatnu a doutníky

Litvínov slaví vítězství na ledě Třince, kde v roce 2015 získal mistrovský titul - Foto:  ČTK, Petr Sznapka

Litvínov slaví vítězství na ledě Třince, kde v roce 2015 získal mistrovský titulFoto:  ČTK, Petr Sznapka

Nekuřáci většinou nemají dobré vzpomínky na to, když si dají doutník. Existuje ale i opačný případ, a to u hokejistů Litvínova. Mistrovský titul před rokem a půl slavili v Třinci právě s doutníky v ústech, teď si na to mohli po extraligové výhře na ledě Ocelářů znovu vzpomenout.

V dubnu 2015 rozhodl v Třinci František Lukeš dvěma góly finále a Litvínov měl po 56 letech první extraligový titul v historii klubu. Ptát se ale tápajících hokejistů Vervy na vzpomínky během minulé, v jejich podání, zoufalé sezony, bylo přinejmenším neuctivé. 

Moc to vlastně nešlo na poprvé ani teď - po výhře 3:2 v prodloužení. Hrdina tehdejšího sedmého zápasu se zdráhal. „Minulá sezona byla špatná a tady to už je strašně dávno. My musíme makat tuhle sezonu a nedívat se, jestli hrajeme tady v Třinci, nebo někde jinde,“ říká František Lukeš. 

 

Po loňské sezoně mohou být rádi, že ještě hrají extraligu. Ale teď se hokejisté Litvínova znovu vrátili na třinecký led, kde mnozí z nich slavili mistrovský titul před rokem a půl

Vložit na svůj web

Po připomenutí vítězných doutníků, kotle fanoušků, kteří vážili cestu přes celou republiku, a vůbec celé atmosféry už se útočníkovi Litvínova mluvilo lépe.  

„Je to hezké se sem vracet a o to je to krásnější, když tady dokážeme vyhrát. Proti Třinci se mi hraje dobře. Hrají takový útočný hokej, nebetonují,“ vysvětlil. 

Hokejisté Litvínova měli dokonce stejnou šatnu jako při mistrovských oslavách. A jestli seděl František Lukeš na stejném místě? „Samozřejmě,“ potvrdil s úsměvem. 

Na doutník cestou do Litvínova to jistě nebylo, je teprve čtvrtina základní části, ale barážové starosti Vervu zatím trápit jistě nebudou. I Třinec je v tabulce nahoře, druhý právě před Litvínovem. Není tedy vyloučeno, že by se mohlo opakovat finále z roku 2015, ale na to je ještě dost času.  

Autor:  František Kuna, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace