Michálek a Jaškin vstřelili vítězné góly, skórovali Krejčí i Plekanec

Útočníci Milan Michálek a Dmitrij Jaškin vstřelili vítězné góly v úterních zápasech zámořské NHL. Ottawa díky Michálkovi vyhrála 2:1 v Buffalu, St. Louis zásluhou Jaškina stejným výsledkem zdolalo Arizonu. Z českých hokejistů se v devíti utkáních trefili ještě Tomáš Plekanec, jehož Montreal porazil 2:1 v prodloužení Philadelphii, a David Krejčí, který nezabránil porážce Bostonu 3:5 s Dallasem.

Útočník Ottawa Senators  Milan Michálek střílí vítězný gól Buffalu Sabres

Útočník Ottawa Senators Milan Michálek střílí vítězný gól Buffalu Sabres | Zdroj: Reuters

Ottawa ukončila na ledě nejhoršího týmu celé ligy sérii tří porážek. O vítězství 2:1 rozhodl Michálek v 53. minutě, kdy v útočném pásmu nabil do palebné pozice obránci Patricku Wierciochovi, jehož střelu brankář Enroth jen vyrazil a český útočník odražený kotouč před brankou pohotově doklepl do sítě.

Michálek si tak připsal osmý gól v sezoně a pátý z posledních jedenácti zápasů a byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Ocenění pro nejlepšího hráče zápasu si vysloužil brankář Senators Robin Lehner, který zneškodnil 35 z 36 střel, z toho většinu ve druhé třetině, kterou Sabres vyhráli na střely 21:4, ale třiadvacetiletého švédského gólmana nepřekonali.

Jaškin vstřelil rozdílový gól v duelu St. Louis - Arizona už ve 32. minutě, kdy podnikl rychlý výpad z vlastní obranné třetiny, podél pravého mantinelu se protáhl až do útočného pásma a bekhendovou střelou překvapil brankáře Mika Smithe.

Slávistický odchovanec zaznamenal třetí gól v posledních šesti utkáních a celkově sedmý v sezoně, přičemž už počtvrté bude ve statistikách veden jako vítězný.

Statistika NHL:
Boston - Dallas 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Branky: 11. Krejčí (Pastrňák), 21. Bergeron, 27. D. Hamilton - 15. a 18. Jamie Benn, 8. Fiddler, 34. Daley, 60. E. Cole. Střely na branku: 44:32. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn, 2. Daley (oba Dallas), 3. Marchand (Boston).

Buffalo - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Myers - 13. Karlsson, 53. M. Michálek. Střely na branku: 36:26. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Lehner, 2. M. Michálek (oba Ottawa), 3. Myers (Buffalo).

NY Islanders - Edmonton 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 14. McDonald, 32. Bailey, 56. Cizikas - 11. R. Hamilton, 37. Lander. Střely na branku: 28:36. Diváci: 15 608. Hvězdy utkání: 1. McDonald, 2. Cizikas, 3. Hickey (všichni Islanders).

Toronto - NY Rangers 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 16. a 41. Rielly, 23. Robidas, 47. Winnik - 11. a 55. Zuccarello, 3. Boyle, 22. K. Hayes, 31. Moore. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18 946. Hvězdy utkání: 1. Zuccarello (Rangers), 2. Rielly (Toronto), 3. Nash (Rangers).

Winnipeg - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 48. Enström, 65. Byfuglien - 51. Pominville. Střely na branku: 34:30. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Hutchinson (Winnipeg), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Perreault (Winnipeg).

Florida - Anaheim 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 6. Kulikov, 13. Bjugstad, 26. Ekblad, 33. Barkov, 34. Bolland (Fleischmann), 53. J. Hayes - 28. Palmieri, 35. Jackman. Střely na branku: 26:33. Diváci: 8576. Hvězdy utkání: 1. Huberdeau, 2. Barkov, 3. Bolland (všichni Florida).

St. Louis - Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Steen, 32. Jaškin - 5. Gagner. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17 312. Hvězdy utkání: 1. Oshie, 2. Steen, 3. Jaškin (všichni St. Louis).

Nashville - Tampa Bay 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 29. Jones, 33. Beck, 65. Neal - 42. Connolly, 48. Kučerov (Palát). Střely na branku: 29:32. Diváci: 16 362. Hvězdy utkání: 1. Neal, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Vasilveskij (Tampa Bay).

Montreal - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 53. Plekanec, 64. Desharnais - 1. Read. Střely na branku: 41:24. Diváci: 21 287. Hvězdy utkání: 1. Desharnais, 2. Plekanec, 3. Price (všichni Montreal).