Michálek s Nestrašilem přispěli góly k výhrám, Hudler má další dva body

Hokejisté Ottawy Senators stále bojují do postup do play-off a k vysněné osmé pozici je přiblížila i výhra nad Calgary. Senátor Milan Mihálek přispěl k zisku dvou bodů gólem, na druhé straně potvrdil formu dvěma asistencemi Jiří Hudler. Přesilovkovou brankou pomohl Carolině k výhře Andrej Nestrašil.

Milan Michálek (vlevo) slaví se spoluhráči gól do sítě Calgary

Milan Michálek (vlevo) slaví se spoluhráči gól do sítě Calgary | Zdroj: Reuters

Po dvou třetinách vedli ottawští senátoři nad Calgary v domácí hale 4:0. Druhou branku Ottawy zařídil svým dvanáctým gólem v sezoně. Jenže Calgary má Jiřího Hudlera, který chytil v posledním týdnu úžasnou formu a dvěma asistencemi pomohl v poslední třetině v vyrovnání na 4:4. Zaznamenal tak čtvrtý dvoubodový zápis v řadě.

Zápas rozhodly samostatné nájezdy. Jejich pátou sérii obstarali Michálek s Hudlerem a oba byli úspěšní, v další dvojici pak Karlsson rozhodl o druhém bodu pro Ottawu za výhru 5:4. Senátoři jsou v tabulce Východní konference desátí, na postupové pozice ztrácí 5 bodů.

Ještě za Ottavou jsou v tabulce hokejisté New Jersey a Philadelphie. V jejich utkání přihrál Patrik Eliáš na branky Stephena Gionty, který potvrdil vítězství Ďáblů 5:2.

Carolina ani Edmonton už šanci na play-off nemají téměř žádnou, v jejich vzájemném zápase se ale diváci nenudili. Padlo jedenáct branek z nichž jednu obstaral Andrej Nestrašil, který na začátku třetí třetiny poslal Hurricanes do vedení 4:3, nakonec jeho tým vyhrál 7:4.

NHL:
Carolina - Edmonton 7:4 (0:1, 3:2, 4:1)
Branky: 33., 47. a 59. Lindholm, 36. a 47. Skinner, 30. Sjomin (Jordán), 42. Nestrašil - 11., 28. a 50. Nugent-Hopkins, 27. Eberle. Střely na branku: 35:20. Diváci: 12 826. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Skinner, 3. E. Staal (všichni Carolina).

New Jersey - Philadelphia 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 5. a 46. Henrique, 24. Josefson, 39. Gelinas, 54. Gionta (Eliáš) - 8. White, 52. Raffl. Střely na branku: 21:27. Diváci: 16 592. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Bernier, 3. Gionta (všichni New Jersey).

Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 55. Stewart, 60. Vanek - 19. McLeod, 39. Redmond (Hejda), 42. Landeskog. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19 119. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Stewart (Minnesota).

Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 2:0, 0:4 - 0:0)
Branky: 13. Chiasson, 20. M. Michálek, 23. Borowiecki, 28. Hoffman, rozhodující sam. nájezd Karlsson - 52. a 58. Russell (na obě Hudler), 47. Colborne, 53. Backlund. Střely na branku: 42:46. Diváci: 16 840. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson (Ottawa), 2. Russell (Calgary), 3. Hoffman (Ottawa).

Chicago - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 61. Brassard. Střely na branku: 29:36. Diváci: 22 160. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Brassard (oba NY Rangers), 3. Crawford (Chicago).