Zprávy → Hokej7. září  2016 v 14:55  

Mrázek, nebo Neuvirth? Jako první bude o post jedničky usilovat brankář Detroitu

Michal Neuvirth a Petr Mrázek. Dva kvalitní brankáři soupeří o místo v české svatyni - Foto:  ČTK

Michal Neuvirth a Petr Mrázek. Dva kvalitní brankáři soupeří o místo v české svatyniFoto:  ČTK

Hokejová reprezentace nemá ještě jasně danou gólmanskou jedničku pro Světový pohár. Už je ale jasné, kdo odchytá zítřejší přípravu v Rusku. Asistent trenéra Jiří Kalous prozradil, že do prvního z dvojice přípravných utkání proti Rusku od začátku nastoupí Petr Mrázek.

„Zítra bude chytat Mrázek, pak se protočí a druhé utkání bude chytat Neuvirth. Máme nějakou strategii ohledně nasazování brankářů i vzhledem k dalšímu zápasu v Pittsburghu. Ale to už bych předbíhal,“ prozradil asistent trenéra hokejové reprezentace Jiří Kalous. 

 

František Kuna nezjistil, kdo bude českou jedničkou na SP, ale ví, který bude chytat jako první

Vložit na svůj web

Petr Mrázek dostal důvěru pro první zápas, naopak domácí duel, také proti Rusku, odchytá v sobotu v Praze Michal Neuvirth a bude čelit i tlaku domácího publika. V Petrohradu ale bude proti sborné stát brankář Detroitu. 

„Bude to trochu jiné. Sedm let jsem na tom kluzišti nehrál, takže se těším, bude to něco nového. Bylo super s klukama potrénovat. Když jdou jejich přihrávky do strany, tak je víc času. Gólman si na to musí zvyknout,“ těší se petr Mrázek. 

Čtěte také: Prospal je vděčný za šanci u hokejové reprezentace. Fantazie, neskrývá nadšení

Na oba gólmany v českém týmu čeká silný soupeř - Rusko s Ovečkinem a Malkinem a dalšími hvězdami NHL, které Petr Mrázek po částech zná coby brankář Detroitu. Teď to bude celé Rusko najednou. 

„Mají kvalitní tým jako každý na Světovém poháru. Vybrali to nejlepší, takže věřím, že zápas bude vyrovnaný a snad se nám podaří něco uhrát,“ věří Mrázek. 

Utkání Rusko - Česko je na programu zítra v 18 hodin a 30 minut. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace