Mrázek vychytal první nulu v play-off NHL, Hudler dal vítězný gól Calgary

Hokejový brankář Petr Mrázek vychytal Detroitu v úvodním kole play-off NHL vítězství 3:0 nad Tampou Bay. Red Wings se i díky premiérovému čistému kontu ostravského rodáka v bojích o Stanley Cup, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, dostali v sérii do vedení 2:1 na zápasy. Nejlepším hráčem večera byl zvolen také Jiří Hudler, který pomohl Calgary gólem a asistencí k výhře 3:1 nad Vancouverem. Stejný je i stav celé série.

Gólman Detroitu Petr Mrázek byl v sérii s Tampou Bay podruhé vyhlášen první hvězdou zápasu | Zdroj: Reuters

Mrázkovi oproti předchozímu duelu pomohlo i štěstí, dvakrát za jeho zády zazvonila brankové konstrukce. Klíčový zákrok předvedl ve 49. minutě, krátce poté, co Sheahan přidal druhý gól domácích.

Při přesilovce Red Wings se dostal do samostatného úniku Boyle, jehož šanci Mrázek zlikvidoval betonem. Vítězství Detroitu pečetil v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play Tampy Glendening.

Třiadvacetiletý ostravský rodák, který dal zapomenout na předchozí nevydařený duel, kdy osmnácti střel dostal čtyři góly, si připsal celkem 22 úspěšných zákroků.

Hudler se v úvodních třech zápasech série s Vancouverem střelecky neprosadil, ale ve čtvrtém klání byl klíčovou postavou ofenzivy Calgary. Ve 4. minutě vymyslel úvodní gól zápasu a v polovině první třetiny vrátil tečovanou střelou v další přesilové hře Flames vedení 2:1.

Nakonec šlo o trefu vítěznou, dalšího gólu se totiž diváci dočkali až v poslední minutě, kdy přidal třetí pojišťovací branku Calgary Bennett.

Washington zvítězil 2:1 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders a vyrovnal stav série na 2:2. Jediné vítězství dělí od postupu hokejisty Chicaga, kteří udolali Nashville 3:2 až ve třetím prodloužení. Zápas rozhodl ve 102. minutě Seabrook.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápas:

Detroit - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 9. Dacjuk, 47. Sheahan, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 22 střel neinkasoval a měl stoprocentní úspěšnost zákroků. Střely na branku: 21:22. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Mrázek, 2. Abdelkader, 3. Helm (všichni Detroit). Stav série: 2:1.

New York Islanders - Washington 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Cizikas - 14. Ovečkin, 72. Bäckström. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Bäckström (Washington), 2. Cizikas (Islanders), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Calgary - Vancouver 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Branky: 4. Gaudreau (Hudler), 10. Hudler, 20. Bennett - 9. H. Sedin. Střely na branku: 22:29. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Hiller (oba Calgary), 3. H. Sedin (Vancouver). Stav série: 3:1.

Chicago - Nashville 3:2 ve třetím prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. Vermette (Rozsíval), 52. Saad, 102. Seabrook - 12. Wilson, 38. Neal. Střely na branku: 48:52. Diváci: 22 014. Hvězdy utkání: 1. Darling (Chicago), 2. Neal (Nashville), 3. Seabrook (Chicago). Stav série: 3:1.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít