Zprávy → Hokej3. září  2016 v 18:36  

Na Světovém poháru budou chybět i zranění Hertl a Gudas

Tomáš Hertl si na Světovém poháru nezahraje - Foto:  Český rozhlas

Tomáš Hertl si na Světovém poháru nezahrajeFoto:  Český rozhlas

Českému národnímu týmu budou na Světovém poháru v Torontu vedle Davida Krejčího kvůli zraněním chybět i Tomáš Hertl a Radko Gudas. V tiskové zprávě o tom informoval Český svaz ledního hokeje. Náhradníci však zatím nebyli oznámeni. První přípravný zápas čeká český výběr již 8. září v Rusku.

Zatímco v případě Tomáše Hertla se jeho absence dala, vzhledem k jeho posezonní léčbě, předpokládat, informace o zranění Radka Gudase je novinkou. 

Tomáš Hertl zápasí se zraněním kolene již od konce minulé sezony, kdy se poranil během finále Stanley Cupu. Kouč českého týmu sice doufal, že se centr San Jose stačí do začátku prestižního turnaje uzdravit, ale nakonec je realita jiná. 

Čtěte také: Krejčího nahradil v nominaci na Světový pohár Červenka

V Torontu se nakonec nepředstaví ani bek Radko Gudas, který si poranil zápěstí takovým způsobem, že je jeho start na Světovém poháru vyloučen. 

„Hokejisty, kteří je nahradí, zveřejníme, jakmile budou splněny všechny formality, tj. souhlas klubů a potvrzení nominace ze strany pořadatelů turnaje NHL a NHLPA,“ uvedl v prohlášení tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund. 

Už včera přitom český tým musel řešit jednu omluvenku ze zdravotních důvodů poté, co vyšlo najevo, že se do začátku turnaje, jenž začíná 17. září, nestačí uzdravit David Krejčí. Toho nakonec nahradí Roman Červenka. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace