Zprávy → Hokej7. listopadu  2016 v 12:27  

Na zesnulého Svatoše vzpomínali hráči jeho bývalých týmů. Byl skvělým spoluhráčem, shodli se

Hráči Colorada Avalanche - Foto:  Reuters

Hráči Colorada AvalancheFoto:  Reuters

V neděli obletěla hokejový svět smutná zpráva, že ve věku 34 let zemřel v Denveru bývalý slovenský útočník Marek Svatoš. Bez známek života ho doma našla jeho manželka. Tragická událost zasáhla i týmy, ve kterých rodák z Košic působil. Mezi nimi bylo i Colorado Avalanche, s nímž účastník olympijských her spojil nejlepší roky své kariéry.

„Celá organizace Colorada Avalanche je zarmoucena touto zprávou. Marek byl ohromnou personou, talentovaným hráčem a skvělým spoluhráčem. Naše myšlenky, modlitby a nejhlubší soucit jsou s jeho manželkou, dětmi a celou rodinou,“ uvedl v oficiálním prohlášení generální manažer týmu Joe Sakic. 

Svatoš v dresu Colorada zasáhl do šesti ročníků NHL – nejlépe se mu vedlo v sezoně 2005/06, kdy v 61 zápasech vstřelil přes třicet gólů a připsal si 50 bodů. Celkově pak v nejprestižnější zámořské lize odehrál 344 duelů základní části, z toho 316 v Coloradu. 

Ke smutné události se vyjádřili i další členové týmu z Denveru, kde Slovák strávil poslední roky svého života po kariéře. 

„Jsem zarmoucen zprávou o úmrtí bývalého spoluhráče z Colorada, Marka Svatoše. Byl skvělým člověkem a hokejistou,“ napsal na Twitteru kapitán Colorada Matt Duchene. Ten si se Svatošem zahrál v sezoně 2009/10, kdy slovenský hokejista končil v Coloradu, zatímco on sám prožíval nováčkovskou sezonu. 

Jen chvíli poté však už Duchene společně s jeho současnými spoluhráči vyjel na led k dalšímu zápasu. Ten se odehrál v St. Louis, kde místní klub před začátkem duelu vyhlásil minutu ticha k uctění památky bývalého hráče, jenž po sobě zanechal manželku a dvě malé děti. Samotný zápas pak vyhráli domácí Blues. 

Na Svatoše se však nevzpomínalo pouze v NHL. Minuta ticha byla držena i před utkáním AHL mezi Hershey Bears, za které v minulosti zesnulý hráč hrál, a Albany Devils. V tomto případě vítězství získal bývalý celek Marka Svatoše, když i s českým útočníkem Jakubem Vránou v sestavě bral výhru 4:0. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace