Zprávy → Hokej10. října  2016 v 11:38  

Nečas děkoval mstitelům. Taky bych se jich zastal, prohlásil sedmnáctiletý útočník Komety sebevědomě

Brněnský Martin Nečas (88) slaví jednu z pěti nedělních tref do sítě Liberce - Foto:  ČTK

Brněnský Martin Nečas (88) slaví jednu z pěti nedělních tref do sítě LiberceFoto:  ČTK

Pětkrát oslavovali fanoušci v brněnské hokejové hale branky svých oblíbenců do sítě Liberce. Nejhlučnější však nebyli diváci v Brně po žádné z branek, ale když liberecký Petr Jelínek ostře srazil sedmnáctiletého brněnského mladíka Martina Nečase. A ten měl možná nejméně očekávaného mstitele – nejproduktivnějšího hráče soutěže Martina Erata.

Sedmnáctiletý útočník Komety Martin Nečas ocenil, že se ho v nedělním extraligovém střetnutí s Libercem zastal o osmnáct let starší jmenovec Erat. 

 

Sedmnáctiletý hokejový útočník Komety Brno nečekal, že se ho zastane zrovna Martin Erat. Ale takhle to chodí v NHL, řekl po výhře nad Libercem

Vložit na svůj web

„Nečekal jsem to, ale takhle to v NHL chodí. Jsem rád, že se mě zastal nejen on, ale i ostatní kluci,“ říkal Nečas po výhře Brna 5:1. 

Neměl však jediného mstitele. Do pěstních soubojů s Bílými Tygry se pustili i další spoluhráči Tomáš Malec a Jan Káňa. „I když jsem se moc nedíval, bitky byly pěkný. Jsem za to klukům vděčný,“ prohlásil Nečas. 

Celou sérii šarvátek spustil tvrdý, ale čistý zákrok libereckého Petra Jelínka, který si počkal na Nečase ve středním pásmu. Hráč s mládežnickou mřížkou na helmě hned zamířil na střídačku, sám by se prý ale pěstního souboje také nebál. 

„Většinou to bývá tak, že se perou ostatní než ten, na koho je faul. Bavili jsme se o tom ale pak v kabině, a kdyby se něco takového stalo Eratovi nebo Kvapilovi, taky bych se jich šel zastat,“ tvrdil sebevědomě kapitán reprezentace do osmnácti let, který při 185 centimetrech váží 74 kilogramů. 

Autor:  David Nekvinda, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace