Neuvirth a Gudas pomohli Flyers na pozici pro play-off, zářil i Frolík

Hokejisté Philadelphie Flyers se prokousávají tabulkou NHL. K osmému vítězství z posledních 10 zápasů přispěl Michal Neuvirth 27 zákroky a Radko Gudas vítězným gólem. Gól a dvě asistence si připsal také Michael Frolík z Calgary.

Jakub Voráček, Michal Neuvirth i Radko Gudas patří mezi opory Flyers. Pokud jsou zdraví | Zdroj: Reuters

Philadelphia má v posledních týdnech výbornou formu, když vyhrála 8 z deseti posledních zápasů. V devíti z nich se musela obejít bez zraněného Jakuba Voráčka, při výhře nad Chicagem 3:2 ho ale zastoupili další Češi v sestavě.

Radko Gudas vystřelil 10 minut před koncem od modré čáry a s pomocí teče jednoho obránce vstřelil vítězný gól na 3:2. Výhru pohlídal v brance Michal Neuvirth, který v posledních minutách korunoval svůj výkon dvěma výbornými zákroky proti Patricku Kaneovi a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Díky výborné bilanci se Flyers dostali na osmé místo Východní konference, které by jim zaručilo místo v play-off. Jakub Voráček už s týmem trénuje a do hry by se měl vrátit o víkendu.

Michael Frolík v týdnu porazil St. Louis hattrickem a zářil i proti Winnipegu. Za vítězný gól a dvě asistence byl vyhlášen hlavní hvězdou při výhře 4:1.

Flames rozhodli už v první třetině, Ondřej Pavelec v brance Jets měl nejprve smůlu, když se o jeho ležící hůl odrazil za brankovou čáru pokus Colborna, ve 13. minutě ho pak po Backlundově křižné přihrávce zblízka překonal Frolík.

Čtyři sekundy před koncem našla česká hvězda zápasu v přesilové hře Marka Giordana, který završil skóre na konečných 4:1.

Statistika NHL:
Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Bogosian, 52. Foligno - 21. Pateryn, 40. Markov (Plekanec), 64. Byron. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pateryn (oba Montreal), 3. Foligno (Buffalo).

Chicago - Philadelphia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Hossa, 25. Toews - 19. White, 34. Schenn, 50. Gudas. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 22.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Schenn, 3. Neuvirth (všichni Philadelphia).

Anaheim - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 15. McGinn - 24. a 54. Klein. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Klein (Rangers), 2. Manson, 3. McGinn (oba Anaheim).

Calgary - Winnipeg 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. Colborne (Frolík), 13. Frolík, 19. Monahan, 60. Giordano (Frolík) - 31. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.929. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Backlund, 3. Ortio (všichni Calgary).

Vancouver - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 13. H. Sedin - 14. a 41. Boedker, 46. Martinsen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.426. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Horvat (Vancouver).

Edmonton - St. Louis 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky: 9. a 39. Nugent-Hopkins, 28. a 60. Letestu, 14. Hall, 36. Draisaitl - 15. a 46. Backes (na druhou Jaškin), 27. Schwartz, 41. Berglund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Backes (St. Louis), 3. McDavid (Edmonton).