Neuvirth vyhlášen hvězdou zápasu, Voráček s Vrbatou mají po dvou bodech

Brankář Buffala Michal Neuvirth si v nedělním utkání hokejové NHL připsal 38 úspěšných zákroků, ale porážce s Nashvillem 1:2 po samostatných nájezdech nezabránil. Za svůj výkon byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Mezi tři hvězdy byli zařazeni ještě Radim Vrbata, který gólem a asistencí pomohl Vancouveru k výhře 4:0 nad Islanders a Jakub Voráček. Ten podpořil dvěma přihrávkami výhru Philadelphie 3:2 nad Washingtonem.

Brankář Buffala Michal Neuvirth si v utkání s Nashvillem připsal 38 zákroků

Brankář Buffala Michal Neuvirth si v utkání s Nashvillem připsal 38 zákroků | Zdroj: ČTK

Buffalo vedlo v souboji nejhoršího s nejlepším celkem soutěže od konce druhé třetiny, kdy Tyler Ennis otevřel skóre čtrnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Sabres drželi díky Neuvirthovi naději na překvapivý bodový zisk až do 56. minuty.

Poté ale českého gólmana překonal z dorážky Mike Ribiero. V nájezdech pak na Neuvirtha našli recept Michael Santorelli a Filip Forsberg, jenž ve čtvrté sérii rozhodl o prémiovém bodu pro hostující Predators.

Vrbata se gólem a asistencí podílel na úvodních dvou gólech Vancouveru v duelu s New Yorkem Islanders.

Mladoboleslavský odchovanec nejprve 28 vteřin po zahájení druhé třetiny asistoval u vedoucí trefy Zacka Kassiana a v polovině utkání sám z levého kruhu v další přesilové hře přidal svou 22. branku v sezoně. Kromě dvou bodů do tabulky produktivity si Vrbata odnesl i ocenění pro druhou hvězdu duelu.

Voráček připravil vítěznou trefu

Hráči Philadelphie otevřeli skóre hned v 5. minutě, když potrestali vyloučení útočníka Washingtonu Beagleho. U branky kapitána Girouxe si připsali asistenci Streit a právě Voráček.

I druhý gól vstřelili domácí v početní výhodě. Tentokrát seděl na trestné lavici Laich a Holtbyho v brance Capitals překonal v úvodu druhé třetiny Simmonds.

Dvougólový náskok ale Philadelphia dlouho neudržela. Ještě v průběhu druhé třetiny dvakrát inkasovala, když se prosadili Wilson a Ward.

Vyrovnaný stav vydržel až do 56. minuty. O vítězství Flyers rozhodl po přihrávce Voráčka Del Zotto. Díky dvěma asistencím byl český útočník vyhlášen druhou hvězdou večera a tabulce kanadského bodování NHL mu patří 4. místo.

Kladenský odchovanec, který si polepšil na 62 bodů, tak přeskočil Ovečkina z Washingtonu, který se ve vzájemném souboji neprosadil, stejně jako jeho spoluhráč a lídr kanadského bodování Bäckström. Na toho ztrácí český útočník dva body.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Washington 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 5. Giroux (Voráček), 22. Simmonds, 46. Del Zotto (Voráček) - 26. Wilson, 46. Ward. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19.703. Hvězdy utkání: 1. Del Zotto, 2. Giroux, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

Chicago - Boston 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)
Branky: 20. Toews, 55. Bickell - 3. Bergeron, 15. Eriksson, 27. Lucic (Pastrňák), 33. Campbell, 38. Hamilton, 40. Smith. Střely na branku: 28:30. Diváci: 22.104. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Lucic, 3. Hamilton (všichni Boston).

Buffalo - Nashville 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 40. Ennis - 56. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd Forsberg. Střely na branku: 17:38. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval jeden gól z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 97,37 procenta. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Ennis (oba Buffalo), 3. Ribeiro (Nashville).

NY Islanders - Vancouver 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 21. Kassian (Vrbata), 30. Vrbata, 34. Horvat, 60. Weber. Střely na branku: 37:24. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Läck, 2. Vrbata, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Pittsburgh - Florida 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 10. a 44. Hörnqvist, 40. a 50. Malkin, 41. Martin - 53. Upshall. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.592. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Hörnqvist, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Colorado - Tampa Bay 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Branky: 17., 24. a 33. MacKinnon, 24. Duchene, 48. Tanguay - 11. Palát, 26. Johnson, 52. Connolly, 59. Kučerov. Střely na branku: 18:32. Diváci: 17.385. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Duchene, 3. O´Reilly (všichni Colorado).

NY Rangers - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. a 22. St. Louis, 6. Hayes, rozhodující sam. nájezd Nash - 23. Daňo, 39. Anisimov, 56. Savard. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. St. Louis, 2. Stepan (oba NY Rangers), 3. Anisimov (Columbus).

Minnesota - Dallas 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)
Branky: 42. a 58. Parise, 44. Koivu, 49. Veilleux, 54. Dumba, 55. Granlund - 35. a 59. Spezza (na druhou Hemský). Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Granlund, 3. Folin (všichni Minnesota).

Vojtěch Bureš, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít