Nosek a Nestrašil se v přípravě na NHL podíleli na výhře Detroitu

Čeští útočníci ve službách Detroitu Red Wings Tomáš Nosek a Marek Nestrašil si připsali gól a asistenci při výhře svého týmu nad Chicagem. Philadelphie porazila New Jersey i díky asistencím Jakuba Voráčka. Za poražené poprvé v sezoně nastoupil Jaromír Jágr.

Detroit nakonec porazil v přípravě Chicago 3:2

Detroit nakonec porazil v přípravě Chicago 3:2 | Zdroj: ČTK

Tomáš Nosek, který v létě podepsal s Detroitem dvouletou smlouvu, se v zámoří prosadil poprvé ve svém druhém zápase. Hned v úvodu 3. třetiny zvýšil vedení nad Chicagem na 2:0 po asistenci Andreje Nestrašila.

V 52. Minutě si oba Češi spolupráci zopakovali, po Noskově přihrávce zvyšoval Nestrašil na 3:1. Red Wings nakonec zvítězili 3:2.

Dvě asistenci u gólů Lecavaliera a Laughtona si připsal útočník Philadelphie Jakub Voráček. Jeho tým porazil New Jersey 4:0. Za poražené poprvé v přípravě nastoupili Jaromír Jágr a Marek Židlický. Hrál i testovaný František Kaberle.

Na výhře Nashvillu nad Tampou Bay 1:0 se podílel i brankář Marek Mazanec, který odchytal 27 minut, připsal si 10 zákroků a ani jednou neinkasoval.

Přípravné zápasy před NHL:
Philadelphia - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. B. Schenn, 8. Lecavalier (Voráček), 13. Gostisbehere, 31. Laughton (Voráček).

Pittsburgh - Minnesota 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. a 63. Brandon Sutter, 48. Sundqvist - 21. Vanek, 48. Parise.

Detroit - Chicago 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 19. Tatar, 41. T. Nosek (Nestrašil), 52. Nestrašil (T. Nosek) - 47. Bickell, 60. G. Ross.

Montreal - Colorado 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 29. Pacioretty, 38. P.K. Subban, 64. Galchenyuk - 13. Barrie, 31. Landeskog.

Nashville - Tampa Bay 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 4. F. Forsberg. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 27:45 minuty, z 10 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

St. Louis - Columbus 4:5 (1:4, 1:1, 2:0)
Branky: 42. a 53. Tarasenko, 19. J. Lindström, 38. Backes - 4. Letestu, 8. Boll, 10. Craig, 14. Tjutin, 27. Tyrell.

Calgary - Vancouver 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Monahan - 23. Higgins, 34. Jensen, 50. Shinkaruk.

Los Angeles - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd D. King, 31. Nolan, 52. Toffoli - 4. Etem, 27. Heatley, 52. Kesler.